MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Ranking MBA 2014

Partnerzy Rankingu MBA

Ranking MBA 2014

Fundator nagród MBA

Ranking MBA 2014

Ranking MBA 2013

 

Finał Rankingu MBA Perspektywy 2015
już 8 grudnia!

Najlepsze polskie programy MBA i ich twórców poznamy 8 grudnia podczas uroczystego ogłoszenia wyników kolejnej edycji Rankingu MBA Perspektywy 2015. Uroczystość odbędzie się w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie, w sali im. Władysława Grabskiego o godz. 11.00. Wezmą w niej udział organizatorzy dziesięciu najlepszych programów MBA z uczelni z całej Polski, a także absolwenci programów, którzy powiedzą, jaki wpływ na ich karierę zawodową miało ukończenie studiów MBA.

Ukończenie akredytowanego programu MBA to początek awansów na wysokie stanowiska menedżerskie wszędzie na świecie. 61. miejsce wśród setki najlepszych na świecie programów Executive MBA dla Akademii Leona Koźmińskiego to potwierdzenie wysokiej pozycji warszawskiej uczelni na światowym rynku edukacyjnym. Ranking „Financial Times” pokazuje, że największe perspektywy doświadczeni menedżerowie mają obecnie w Chinach, skąd pochodzą programy zajmujące pierwsze i drugie miejsce w rankingu.

Według najnowszego rankingu najlepszych programów Executive MBA na świecie przygotowanego przez Financial Times  Aalto Executive MBA w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, razem z innymi programami w sieci Aalto University – jednej z najlepszych szkół biznesowych na świecie – awansował aż o 7 miejsc i znajduje się obecnie na 76. miejscu. Sukces podkreśla również fakt, że w zestawieniu są tylko 2 programy Executive MBA  z Polski.

Piąty finał Rankingu MBA Perspektywy odbył się w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. To idealne miejsce, aby nagrodzić tych, którzy prowadzą najlepsze studia dla elity biznesu.

Akademia Leona Koźmińskiego potwierdza coraz mocniejszą swoją pozycję w światowej edukacji menedżerskiej. W tegorocznym, opublikowanym w październiku br., rankingu Financial Times studiów Executive MBA winduje polski program Akademii Leona Koźmińskiego najwyżej w historii – na 45. miejsce w świecie.

Cenione i coraz bardziej doceniane. Studia dla elity biznesu, dla tych, którzy chcą być liderami, osiągnąć spektakularny sukces zawodowy. Nasz Ranking jest dla nich ważną wskazówką, który program wybrać. Który program MBA wybrać? Takie pytanie stawia sobie zapewne każdy, kto na poważnie przymierza się do podjęcia wysiłku tych niełatwych i kosztownych studiów. I właśnie, po to, by ułatwić odpowiedź na to pytanie, przygotowaliśmy profesjonalny Ranking MBA Perspektywy 2014.

Program Warsaw-Illinois Executive MBA prowadzony przez Uniwersytet Warszawski działa już od 23 lat. Od 22 edycji funkcjonuje pod nową nazwą executive mba@uw, odnowionym programem oraz formatem studiów. W swej nowej odsłonie oprócz dotychczasowej orientacji na strategie dodajemy nacisk na umiędzynarodowienie i innowacje.

Studia menedżerskie MBA cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Nastawione są głównie na „naukę w praktyce”, uczą na konkretnych przykładach jak radzić sobie w zarządzaniu przedsiębiorstwem tak, aby odniosło sukces.

Program Canadian Executive Master of Business Administration (CEMBA) jest wspólnym przedsięwzięciem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i University of Quebec at Montreal (ESG-UQAM). Obecnie rozpoczęła się 20. edycja studiów – grupa jest rekordowo liczna, bo prawie pięćdziesięcioosobowa.

Międzynarodowy Kongres MBA, organizowany już od 10 lat i gromadzący rokrocznie blisko 200 uczestników z Polski i zagranicy jest najbardziej rozpoznawalną inicjatywą Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Celem tego przedsięwzięcia jest umożliwienie spotkania świata nauki ze środowiskiem biznesu. Dlatego program Kongresu kierowany jest równocześnie do menedżerów, przedsiębiorców oraz przedstawicieli nauki.

Kryzys powoduje zmianę zapotrzebowań rynku pracy, oczekiwań pracodawców, zadań jednostek biznesowych. Stąd oferta instytucji kształcących menedżerów musi zmieniać się stosownie do realnych zmian wokół nas. W dobie kryzysu menedżerom potrzebna jest innego rodzaju wiedza – jak sprawnie zarządzać organizacją w turbulencyjnych czasach. Wymaga się od nich sprawnego prognozowania, planowania, budżetowania, podejmowania decyzji.

 Studia MBA dają przepustkę do kariery na najwyższych stanowiskach. Wśród absolwentów zarówno uczelni polskich jak i zagranicznych są prezesi największych firm w każdym sektorze, dyrektorzy, specjaliści najwyższego szczebla, a nawet politycy, sportowcy i podróżnicy.

 MBA (Master of Business Administration) to studia jedyne w swoim rodzaju. Wymyślili je Amerykanie ponad 100 lat temu i od tego czasu rozprzestrzeniły się po całym świecie.

 GMAT – Graduate Management Admission Test – jest wystandaryzowanym egzaminem, który jak twierdzą jego organizatorzy, pomaga uczelniom prowadzącym studia magisterskie i doktoranckie z zarządzania wyłonić dobrych kandydatów, zaś kandydatom – znaleźć odpowiednie dla nich uczelnie.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt