10 stycznia 2017 r. w Auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego poznaliśmy najlepsze licea i technika w Polsce. Była to już XIX odsłona Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przeprowadzanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Gości uroczystości przywitał prof. Mirosław Wielgoś, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który jest Partnerem Głównym tegorocznego Rankingu - Bardzo się cieszymy, że ta gala może się odbywać w naszej uczelni – powiedział prof. Wielgoś. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że to wydarzenie istotne nie tylko dla szkół, które uczestniczą w tym Rankingu, ale także dla uczniów, którzy planują swoją edukację. Zapraszamy część z państwa, która chciałaby studiować w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, żeby już, nawet „przez zasiedzenie”, tutaj została. Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy podkreślił, że finał Rankingu jest corocznym świętem edukacji: - Rankingi mogą irytować, ale nie można ich ignorować. Dzisiaj mamy radosne święto, jesteśmy szczęśliwi, że możemy gościć tak znakomitą delegację polskiej młodzieży, dyrektorów najlepszych szkół, władz edukacyjnych. Ten Ranking jest już trwałym elementem krajobrazu polskiej edukacji.

Niewielu bezpośrednio zainteresowanych rankingiem „Perspektyw” i jego rezultatami spodziewało się, że tegoroczny finał zbiegnie się z początkiem reformy szkolnictwa, której skutki przełożą się także – bo inaczej być nie może – na funkcjonowanie liceów. Liceum jest tu kategorią umowną, reprezentującą ten szczebel kształcenia, który nazywamy w Polsce szkołą średnią.

Przede wszystkim dlatego, że to szkoła wyższa z tradycjami, niezwykle bogatą historią, doskonałą kadrą dydaktyczną i nowoczesnym zapleczem laboratoryjnym. Studiując tutaj, przeżyjesz przygodę swojego życia – rozwiniesz pasje, zdobędziesz solidną wiedzę, poznasz inspirujących ludzi i zrealizujesz marzenia. Czego chcieć więcej?

Politechnika Gdańska swoją historią sięga 1904 roku. Należy więc do grona uczelni o silnych tradycjach akademickich. Obecnie na 9 wydziałach kształci się blisko 25 tysięcy studentów. Do ich dyspozycji jest nie tylko wspaniała kadra dydaktyczna, ale także wysokiej klasy laboratoria i zaplecze do uprawiania sportu, wygodne akademiki, a przede wszystkim niepowtarzalny klimat.  Na PG warto studiować!

Najwyższe pozycje w prestiżowych rankingach szkół wyższych, znaczące wyróżnienia, certyfikaty i akredytacje, a także uznanie pracodawców to znaki firmowe Warszawskiego Uniwersytetu edycznego - jednej z najstarszych uczelni medycznych w Polsce. Początek nauczania na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym datuje się na rok 1809. Obecnie na naszej Uczelni studiuje blisko10 tys. studentów, w tym ponad 700 obcokrajowców z kilkunastu krajów.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie to największa uczelnia we wschodniej Polsce, której mury opuściło już ponad 266 tysięcy absolwentów. Uczelnia kształci na 12 Wydziałach w Lublinie oraz Wydziale Zamiejscowym w Puławach, na ponad 90 kierunkach studiów i przeszło 300 specjalnościach. Oferuje także blisko 120 kierunków studiów podyplomowych i doktoranckich.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku to prestiżowa, prężnie rozwijająca się Uczelnia publiczna, zajmująca co roku wysokie miejsce w rankingach szkół wyższych. Czternaście kierunków studiów daje szereg możliwości obecnym i przyszłym studentom. Kampus Uniwersytetu mieści się w ścisłym centrum Białegostoku a siedzibą Uczelni jest Pałac Branickich – XVIII wieczny zabytek otoczony przepięknymi ogrodami pałacowymi.

Politechnika Łódzka to doskonałe i prestiżowe miejsce dla wszystkich, którzy myślą o rozwoju swojej osobowości, talentów, o dobrej przyszłości. Miejsce dla tych, którzy planują kreować rzeczywistość i chcą odnieść sukces. Nie bez powodu przyświeca nam hasło – Potęguj możliwości! To tutaj można „rozwinąć skrzydła”, stać się kreatywnym, otrzymać narzędzia do poszukiwań, zdobyć doświadczenie zawodowe i życiowe oraz uzyskać konkretną, specjalistyczną wiedzę i umiejętności na najwyższym poziomie.

Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie

08-430 Żelechów, ul. Piłsudskiego 45
tel. 25 754 11 69, fax 25 754 10 31
www.zsz-zelechow.com
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor: Grzegorz Szymczak

Proponowane klasy pierwsze w roku szkolnym 2017/2018:

  • 1 klasa technik geodeta; rozszerzony program nauczania: geografia lub fizyka oraz matematyka
  • 1 klasa technik mechanik; rozszerzony program nauczania: fizyka oraz matematyka
  • 1 klasa technik żywienia i usług gastronomicznych; rozszerzony program nauczania: biologia oraz j. angielski
  • 1 klasa technik hotelarstwa; rozszerzony program nauczania: geografia oraz język angielski
  • 1 klasa technik ekonomista; rozszerzony program nauczania: geografia oraz matematyka
  • 1 klasa technik informatyk; rozszerzony program nauczania: fizyka oraz matematyka

O Szkole:

Ogólna liczba uczniów w 2015/16 w Technikum: 478. Placówka posiada: główny budynek szkoły z 18 salami lekcyjnymi, Internat z 90 miejscami (w segmentach 3 + 2 osoby, świetlica, stołówka) oraz Pracownię Zajęć Praktycznych. W szkole znajdują się: cztery pracownie komputerowe, skomputeryzowana biblioteka wraz z czytelnią oraz świetlica. Działają gabinety pedagoga, pielęgniarki i doradcy zawodowego. Uczniowie posiadają dostęp do szybkiej sieci internetowej (w tym WI-FI).

W każdej sali lekcyjnej są projektory multimedialne, a siedem sal wyposażonych jest w tablice interaktywne. Każdy uczeń posiada swoją szafkę ubraniową. Szkoła ma instalacje sieci alarmowej, telefonicznej, monitoringowej. Funkcjonuje również radiowęzeł szkolny. Szkoła wyposażona jest w salę gimnastyczną, siłownię wewnętrzną i zewnętrzną, salkę rehabilitacyjną. Dysponuje boiskiem piłkarskim z naturalną nawierzchnią oraz boiskiem ze sztuczną nawierzchnią. Posiadamy także boisko plażowe do piłki siatkowej oraz w okresie zimowym lodowisko.

Szkoła realizuje wiele projektów finansowanych ze środków unijnych. W ostatnim latach trwała realizacja projektów „Zwiększenie potencjału szkół zawodowych na Mazowszu” oraz „Zainwestuj w siebie”, w którym 123 uczniów odbywało dodatkowe zajęcia z matematyki, j. angielskiego, informatyki. Dodatkowo wszyscy uczestnicy projektu mieli sfinansowany kurs prawa jazdy kategorii B. Szkoła stosuje dziennik elektroniczny.

Sukcesy:

ZSP w Żelechowie było już dziesięć razy notowane w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych.

W notowaniu za rok 2016 szkoła zajmując 75 miejsce w Polsce oraz 9 na Mazowszu, zdobyła prestiżowy tytuł „Złotej Szkoły 2016”. Szkoła osiąga wiele sukcesów w Olimpiadach i Konkursach. W roku 2015/16 w finale Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej reprezentant szkoły zajął 14 miejsce w kraju, uzyskując tytuł finalisty. W Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych przedstawiciele szkoły zdobyli: w bloku ochrona i inżynieria środowiska – VI i VII miejsce w kraju, zaś w bloku technologia żywności – XIV miejsce w kraju. Wszyscy uczniowie uzyskali tytuł finalisty Olimpiady. Co rocznie dobrze wypadają egzaminy zawodowe oraz egzaminy maturalne. Szkoła osiąga wysokie wskaźniki Edukacyjnej Wartości Dodanej (przedm. humanistyczne + 3,4, przedm. matematyczno-przyrodnicze + 5,1).

Zajęcia dodatkowe:

W szkole odbywa się wiele zajęć pozalekcyjnych (Szkolny Klub Sportowy, zajęcia wyrównawcze i rozwijające zainteresowania z przedmiotów ogólnokształcących oraz zawodowych). Organizowane są atrakcyjne wycieczki o charakterze dydaktycznym, krajoznawczym i rekreacyjnym.

Spotkania informacyjne:

Dzień Otwartych Drzwi – 21 marca 2017 r. i 22 kwietnia 2017 r.

Galeria zdjęć z życia szkoły:

Technikum Ekonomiczne nr 1
Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych

85-717 Bydgoszcz, ul. Gajowa 98
tel./fax 52 342 42 91
www.zsea.bydgoszcz.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor: mgr Joanna Wójt

Proponowane klasy pierwsze w roku szkolnym 2017/2018:

  • 1 klasa kształcąca w zawodzie technik ekonomista, profil ekonomiczno-matematyczny, rozszerzenie: matematyka, język angielski (angielski, niemiecki)
  • 1 klasa kształcąca w zawodzie technik ekonomista, profil ekonomiczno-geograficzny, rozszerzenie: geografia, język angielski (angielski, niemiecki)
  • 2 klasy kształcące w zawodzie technik ekonomista, profil ekonomiczno-prawny, rozszerzeni: geografia, język angielski (angielski, niemiecki)
  • 1 klasa kształcąca w zawodzie technik ekonomista, profil ekonomiczny, rozszerzenie: matematyka, język angielski, przedmiot dodatkowy – psychologia biznesu (angielski, niemiecki)
  • 1 klasa kształcąca w zawodzie technik ekonomista, profil ekonomiczny, rozszerzenie: matematyka, język angielski, przedmiot dodatkowy – psychologia biznesu (angielski, niemiecki)

Ogólna liczba uczniów w r.szk. 2016/2017 w Zespole: 559, w tym w Technikum: 559

Zajęcia pozalekcyjne, dodatkowe (koła zainteresowań, SKS, itp.): Płatne staże wakacyjne w czołowych firmach bydgoskich oraz „Zajęcia przygotowujące do wejścia na rynek pracy”. Szkolny Klub Ekologiczny, zajęcia sekcji teatralnej, Szkolny Klub Debat, Gazetka Szkolna „Bez Cenzury”, SKS – zajęcia pozalekcyjne: sekcji piłki siatkowej, koszykowej i piłki nożnej.

Terminy i miejsca spotkań informacyjnych dla kandydatów do klas pierwszych: 1. Kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych, ul. Gajowa 98 w Bydgoszczy

Technikum Leśne im. Polskiego Towarzystwa Leśnego
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju

23-400 Biłgoraj, ul. Polna 3
tel. 84 6880797, fax 84 6867486
www.zslbilgoraj.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor: Barbara Serafin

Dlaczego My?
Jesteśmy jedyną szkołą w regionie lubelskim prowadzoną przez Ministra Środowiska!

Tylko my w regionie zapewniamy:

  • Zajęcia praktyczne w Nadleśnictwie Biłgoraj
  • Praktyki zawodowe w jednostkach Lasów Państwowych
  • Wyżywienie (całodzienne tylko 7 zł) i zakwaterowanie w internacie szkolnym (także w soboty i niedziele)

Tylko my w regionie posiadamy sprzęt (m.in. trenażer przyczepy samozaładowczej, symulator harvestera, profesjonalne pilarki różnej mocy, sprzęt do pielęgnacji lasu) zapewniający przygotowanie do uzyskania uprawnień:

  • Drwala – operatora pilarki
  • Prawa jazdy kategorii T
  • Operatora żurawia hydraulicznego HDS

Mamy wyjątkowe koła zainteresowań, m.in.:

  • sygnalistów myśliwskich
  • preparatorskie
  • fotograficzne
  • ekologiczne
  • strzeleckie
  • teatralne
  • tradycji leśnych

Odnosimy sukcesy:

  • laureaci na szczeblu ogólnopolskim Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w dziale leśnictwo (indeksy na studia!)
  • finaliści olimpiad przedmiotowych
  • zdobywcy czołowych miejsc w Ogólnopolskim Konkursie Bajarze z leśnej polany
  • Wicemistrzostwo Polski Amatorskiej Plus Ligi
  • Mistrzostwo Polski w Piłce Siatkowej Szkół Leśnych (niepokonani od 3 lat)

Realizujemy projekty międzynarodowe.
Organizujemy praktyki zagraniczne.

Zajęcia pozalekcyjne, dodatkowe:

  • Techniczne: Klub Miłośników Starych Pilarek, Klub Pilarzy, Klub Preparatorski, Klub Sygnalistów, Koło Ekologiczne, koło tradycje leśne
  • Artystyczne i czytelnicze: koło teatralne, koło fotograficzne, szkolny zespół muzyczny, koło biblioteczne, koło biblijne
  • Przedmiotowe: koło matematyczne, koło informatyczne, liga matematyków, zajęcia z WOS-u, zajęcia z j. polskiego, zajęcia z j. angielskiego, zajęcia przygotowujące do egzaminu zawodowego, zajęcia dodatkowe z j. niemieckiego, zajęcia dodatkowe z chemii, zajęcia dodatkowe z biologii, zajęcia dodatkowe z geografii
  • Sportowe: zajęcia z siatkówką, zajęcia na siłowni szkolnej, koło turystyczne
  • Wymiana zagraniczna: Niemcy, Szwecja

Z inspiracji dyrektorów i nauczycieli, wprowadziliśmy dla najlepszych polskich liceów i techników specjalne tytuły i wyróżnienia graficzne o kształcie szkolnych tarcz, będące potwierdzeniem wysokiej jakości pracy tych szkół.

Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania. Warto się tym sukcesem pochwalić na oficjalnych stronach internetowych szkół, bo tam przecież zaglądają przede wszystkim uczniowie najstarszych klas gimnazjów i ich rodzice.

Zgodnie z przyjętym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy zasadami, następujące szkoły mają prawo używać w 2017 roku tytułu honorowego „Złotej”, „Srebrnej” i „Brązowej” Szkoły 2017 i związanego z tym graficznego znaku jakości.


Tytuł "Złotej Szkoły 2017"

przysługuje szkołom ponadgimnazjalnym, które zajeły miejsca 1-100 (licea)

Tytuł "Srebrnej Szkoły 2017"

przysługuje szkołom ponadgimnazjalnym, które zajeły miejsca 101-200 (licea)

Tytuł "Brązowej Szkoły 2017"

przysługuje szkołom ponadgimnazjalnym, które zajeły miejsca 201-300 (licea)

Od roku 2016 egzamin z języka obcego na poziomie dwujęzycznym mogą zdawać także uczniowie techników. W krakowskim Zespole Szkół Łączności  im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku podczas matury 2016 na taki egzamin z języka angielskiego zdecydowało się 5 uczniów. W całej Polsce było ich 17!

W obradach Kapituły uczestniczyli:

Przewodniczący

  • prof. Jan Łaszczyk – b. rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

Komisja ds. Kształcenia KRASP

  • prof. Bohdan Macukow – Politechnika Warszawska

Przedstawiciele komitetów głównych olimpiad

  • Halina Limanówka – Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności
  • dr Małgorzata Falencka-Jabłońska – Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
  • Małgorzata Sikorska – Olimpiada Geograficzna
  • prof. Marek Orlik – Olimpiada Chemiczna
  • Jan Wawrzyniak – Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich
  • Magdalena Dąbrowska – Olimpiada Języka Rosyjskiego
  • Mikołaj Chaustowicz – Olimpiada Języka Białoruskiego
  • Urszula Paprocka-Piotrowska – Olimpiada Języka Francuskiego
  • Magdalena Kruk – Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych
  • Teresa Kostkiewiczowa – Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Janusz Kowalski – Olimpiada Wiedzy Technicznej
  • dr Aneta Rayzacher-Majewska – Olimpiada Teologii Katolickiej
  • dr Tadeusz Smuga – Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
  • prof. Andrzej Radecki – Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
  • dr inż. Maria Gadomska – Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej

Okręgowe Komisje Egzaminacyjne

  • Anna Frenkiel – Dyrektor OKE w Warszawie
  • Lech Gawryłow – Dyrektor OKE w Krakowie
  • Jolanta Gołaszewska – Dyrektor OKE w Łomży
  • Irena Łaguna – Dyrektor OKE w Gdańsku
  • Wojciech Małecki – Dyrektor OKE we Wrocławiu
  • Robert Wanic – Dyrektor OKE w Jaworznie
  • Danuta Zakrzewska – Dyrektor OKE w Łodzi

Fundacja Edukacyjna Perspektywy

  • Waldemar Siwiński – Prezes Zarządu

W roku 1968 został skonstruowany pierwszy polski komputer Odra 1304. W tym samym roku powstało Technikum Elektroniczne im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Ta zbieżność, choć przypadkowa, ma dziś duże znaczenie, bo w „Elektroniku” przygotowuje się specjalistów, bez których nie działałby żaden komputer.

Apteka internetowa - AptekaKocmyrzowska.pl/ z najlepszymi cenami bez recepty z-library Z-Library project Library

Znajdź sobie dobre studia