Rankingi główne 2013

Ranking kierunków studiów 2013

Kryterium: INNOWACYJNOŚĆ
Politechnika Wrocławska

Robot Flash potrafi wyrazić zdziwienie, strach i radość. Utrzymuje kontakt wzrokowy, ma czteropalczaste ręce i oczy z powiekami. Tak na Politechnice Wrocławskiej ożywają – dosłownie! – postacie z powieści science-fiction.

Flash, skonstruowany w Zakładzie Podstaw Cybernetyki i Robotyki Politechniki Wrocławskiej, jest robotem społecznym. Inteligentnym, zdolnym do podejmowanie interakcji z człowiekiem i utrzymywania z nim długotrwałych relacji. Flash zrobił furorę na tegorocznych targach CeBIT w Hanowerze.

Po raz kolejny Politechnika Wrocławska zdobyła w naszym rankingu tytuł najbardziej innowacyjnej uczelni. W pełni zasłużenie: w roku 2012 naukowcy z tej uczelni uzyskali 185 patentów (rok wcześniej 149).

Z pewnością innowacyjny jest także wdrażany na Politechnice Wrocławskiej od trzech lat wielki projekt zarządzania procesowego na wzór najnowocześniejszych korporacji. Bo uczelnia, wbrew pozorom, również jest wielkim przedsiębiorstwem, z czterema tysiącami pracowników i budżetem wielkości jednej trzeciej budżetu województwa dolnośląskiego. Aby dobrze funkcjonować musi być sprawnie zarządzana, z czym na dużych publicznych uczelniach jest często problem. Obecnie projekt znajduje się w fazie finalizacji i nakładany jest na wszystko system informatyczny. Rozwiązanie to czyni PWr pionierem w skali kraju.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt