Rankingi główne 2013

Ranking kierunków studiów 2013

Metodologia   |   Wersja .JPG
Nazwa
uczelni
Wynikocena
przez
kadrę
akade-
micką
35%
prefe-
rencje
praco-
dawców
35%
liczba
publi-
kacji
10%
cyto-
wania
10%
h-index
10%
1Politechnika Warszawska10073.2410010055.41100
2Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie89.8278.8779.2877.7059.5083.33
3Politechnika Śląska w Gliwicach84.0210050.4568.2937.5291.67
4Politechnika Wrocławska81.5861.9768.4776.6686.4983.33
5Politechnika Poznańska42.2329.5838.2951.5724.8450.00
6Politechnika Łódzka32.269.8635.5934.1534.8150.00
7Politechnika Gdańska31.307.0428.8363.7630.3850.00
8Politechnika Białostocka27.182.824.9523.6910083.33
9Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki27.1718.3128.3827.5318.2225.00
10Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie24.0012.688.5623.6950.4958.33
11Politechnika Opolska22.191.4122.978.0164.5233.33
12Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie20.7411.271.8021.9552.7458.33
13Politechnika Koszalińska19.484.2325.238.0131.7825.00
14Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie18.999.8614.869.7634.0233.33
15Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu16.847.0412.6116.0326.9733.33
16Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu15.7615.4913.515.9211.7316.67
17Politechnika Częstochowska15.4514.082.7012.8928.1433.33
18Uniwersytet Łódzki14.228.4512.616.2725.8416.67
19Politechnika Lubelska13.365.634.9517.7726.9333.33
20Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie12.490.0018.926.2718.4616.67
21Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza12.340.002.7022.3032.8841.67
22Akademia Morska w Gdyni11.290.001.8036.5921.1033.33
23Akademia Pomorska w Słupsku10.900.001.354.5359.6325.00
24Uniwersytet Opolski10.590.0011.716.6218.6525.00
25Politechnika Świętokrzyska w Kielcach10.391.413.1514.9825.2433.33
26Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy10.260.0014.418.3612.9216.67
27Akademia Morska w Szczecinie10.170.004.0516.0324.0833.33
28Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni6.740.002.2510.4514.7725.00
29Uniwersytet Szczeciński6.410.004.503.1419.6916.67
30Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej5.980.003.604.8817.4016.67

Uwzględnione kierunki:
lotnictwo i kosmonautyka; transport; geodezja i kartografia; górnictwo i geologia; logistyka; nawigacja; oceanotechnika; papiernictwo i poligrafia; technologia drewna; włókiennictwo oraz kierunki pokrewne

Metodologia   |   Wersja .JPG

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt