Rankingi główne 2013

Ranking kierunków studiów 2013

Metodologia   |   Wersja .JPG
Najlepsze kierunki IT
w Polsce 2013
WskaźnikOcena
przez
kadrę
akade-
micką
35%
Prefe-
rencje
praco-
dawców
35%
Liczba
publi-
kacji
10%
Cyto-
wania
10%
H-index
10%
1Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie10010085.0082.7157.6772.22
2Politechnika Warszawska85.3633.3310010067.50100
3Politechnika Wrocławska69.9633.3368.7596.5758.9888.89
4Politechnika Poznańska66.2469.0541.2550.2155.6777.78
5Uniwersytet Warszawski55.5961.908.1357.7380.8494.44
6Politechnika Gdańska46.6235.7130.0040.9152.3077.78
7Politechnika Śląska w Gliwicach45.7421.4341.8860.3939.2772.22
8Uniwersytet Wrocławski36.2845.241.2519.4274.3455.56
9Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie36.2623.8141.2515.1635.6633.33
10Uniwersytet Jagielloński33.689.5216.2533.1688.5177.78
11Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu29.9023.816.2523.4573.0055.56
12Politechnika Białostocka26.509.523.7517.4191.8672.22
13Uniwersytet Śląski w Katowicach24.060.005.0017.2310072.22
14Uniwersytet Gdański23.809.526.2510.8383.1555.56
15Politechnika Łódzka22.550.0015.0041.3339.0261.11
16Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu20.764.764.3821.2064.2861.11
17Politechnika Częstochowska18.310.0012.5016.6447.1150.00
18Uniwersytet Zielonogórski18.252.383.1315.3966.7155.56
19Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie17.980.0011.2514.5156.3644.44
20Politechnika Lubelska17.960.003.757.9383.4650.00
21Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki17.170.0016.8813.8541.4533.33
22Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie16.940.002.503.7999.8533.33
23Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza16.152.386.8810.5457.0638.89
24Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie15.740.005.004.0980.4933.33
25Uniwersytet Rzeszowski13.610.003.757.5257.5138.89
26Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie13.310.003.7521.4335.5244.44
27Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej12.490.0010.004.6239.9927.78
28Politechnika Koszalińska12.060.006.256.9341.6233.33
29Politechnika Opolska11.980.001.885.2157.9233.33
30Politechnika Świętokrzyska w Kielcach11.600.006.255.5144.5827.78
31Uniwersytet Łódzki11.130.006.8810.0733.7927.78
32Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy10.630.003.759.3535.6333.33
33Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie10.330.005.003.0846.0922.22
34Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach10.240.001.883.2656.0222.22
35Uniwersytet Opolski9.880.002.503.6750.3122.22
36Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie9.670.003.755.0937.1527.78
37Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie8.570.002.5010.6632.1222.22
38Uniwersytet w Białymstoku7.960.003.134.2031.0722.22
39Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy6.810.002.504.2028.9316.67
40Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach6.770.001.253.6128.0622.22

Uwzględnione kierunki:
informatyka; techniczne zastosowania internetu; technologie komputerowe oraz kierunki pokrewne

Metodologia   |   Wersja .JPG

Więcej o kierunkach IT

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt