Rankingi główne 2013

Ranking kierunków studiów 2013

Metodologia   |   Wersja .JPG
Nazwa
uczelni
Wynikocena
przez
kadrę
akade-
micką
35%
prefe-
rencje
praco-
dawców
35%
liczba
publi-
kacji
10%
cyto-
wania
10%
h-index
10%
1Uniwersytet Warszawski10085.2610082.3033.08100
2Uniwersytet Jagielloński91.4510058.8210034.01100
3Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu74.3673.7164.7173.0220.9963.89
4Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie40.4927.0945.1042.8312.6241.67
5Uniwersytet Gdański40.3422.3141.1840.5724.5761.11
6Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie38.7410.7652.9430.3528.5652.78
7Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu37.852.3960.7841.5214.3450.00
8Uniwersytet Wrocławski36.3039.4411.7652.3720.8961.11
9Politechnika Wrocławska29.996.3741.1827.3418.0347.22
10Politechnika Warszawska27.5614.7431.3716.5418.4141.67
11Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu26.967.9739.2221.0213.3633.33
12Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu24.4817.131.9640.3132.1372.22
13Uniwersytet Łódzki23.2514.747.8433.4627.2661.11
14Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu23.0710.7615.6919.7028.6958.33
15Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie21.547.9719.6129.5615.5844.44
16Uniwersytet Śląski w Katowicach19.6612.753.9238.9919.7252.78
17Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie19.481.201.969.9610047.22
18Gdański Uniwersytet Medyczny19.416.3711.7619.7631.6052.78
19Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie18.443.597.849.7556.7952.78
19Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie18.4413.943.9239.1513.1744.44
21Politechnika Łódzka17.391.9917.6524.6615.1841.67
22Politechnika Gdańska16.973.1911.7619.7024.5850.00
23Uniwersytet Zielonogórski16.551.2023.536.9521.7027.78
24Politechnika Poznańska16.344.7819.6110.4317.5627.78
25Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie15.303.9813.7323.6013.2033.33
26Uniwersytet Medyczny w Łodzi14.802.391.9619.5534.7658.33
27Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie14.341.5913.7325.3411.5733.33
28Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki13.964.3819.615.2711.8919.44
29Uniwersytet w Białymstoku13.951.2011.7611.5927.4036.11
30Collegium Medicum UMK im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy13.540.8011.767.8526.2338.89
31Uniwersytet Szczeciński11.572.3911.7612.8012.5825.00
32Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie11.520.0011.7620.819.7627.78
33Politechnika Śląska w Gliwicach10.481.201.9621.8116.0041.67
34Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy10.200.0013.7311.019.6219.44
35Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II9.041.207.844.0020.2222.22
36Uniwersytet Rzeszowski8.250.401.969.2220.4833.33
37Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy7.440.003.924.1621.3625.00
38Politechnika Częstochowska7.240.0011.764.166.0811.11
39Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach6.710.003.9212.389.6322.22
40Uniwersytet Opolski6.700.003.929.2712.6622.22
41Akademia Pomorska w Słupsku6.690.003.926.0113.0625.00
42Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza6.190.003.923.1619.9116.67
43Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach5.600.801.968.6910.5519.44

Uwzględnione kierunki:
biologia; geografia; geologia; studia matematyczno-przyrodnicze; oceanografia; biotechnologia; inżynieria i gospodarka wodna; genetyka oraz kierunki pokrewne

Metodologia   |   Wersja .JPG

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt