Rankingi główne 2013

Ranking kierunków studiów 2013

Metodologia   |   Pełna tabela   |   Wersja .PDF
Nazwa szkołyWSK.Prestiż
25%
Innowa
cyjność
5%
Poten
cjał
nauk.
15%
Efekty
wność
naukowa
30%
Warunki
studio
wania
10%
Umiędzy
narodo
wienie
15%
1Uniwersytet Jagielloński10010059.1796.3610077.8956.46
2Uniwersytet Warszawski99.9296.9072.4610091.2973.4772.79
3Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu80.0865.8852.9293.7375.1366.7562.21
4Politechnika Warszawska79.0067.9390.0782.5076.6357.0554.07
5Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie74.4062.3892.5086.3969.8251.9446.90
6Politechnika Wrocławska73.3558.4610084.5664.7048.9759.88
7Uniwersytet Wrocławski72.3155.4839.5089.8877.3959.0546.27
8Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu67.4924.7935.1687.3482.2193.5356.17
9Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu66.0647.4951.0281.4484.9555.8117.86
10Szkoła Główna Handlowa w Warszawie65.9850.6030.2196.8351.2850.3364.15
11Warszawski Uniwersytet Medyczny64.8038.8742.6770.1778.0882.7838.37
12Gdański Uniwersytet Medyczny64.6925.8725.2985.1781.3185.9348.66
13Politechnika Łódzka63.7941.4481.0177.3663.6653.3250.47
14Uniwersytet Gdański63.0138.1754.8780.4376.6263.3828.39
15Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie60.8831.1827.7683.6150.4042.59100
16Uniwersytet Medyczny w Łodzi60.7630.1333.9484.8876.1986.6118.05
17Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu60.5732.1447.5472.3855.5510048.74
18Politechnika Śląska w Gliwicach59.9450.8171.6173.0158.2652.0822.12
19Uniwersytet Medyczny w Białymstoku59.3323.7317.2090.4279.9278.4422.81
20Uniwersytet Śląski w Katowicach59.3036.4464.0186.0268.3560.4214.50
21Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu59.1043.6532.8384.6959.5749.5633.73
22Politechnika Poznańska58.7649.7184.6873.3052.8048.3024.17
23Uniwersytet Łódzki58.7437.1152.0581.4862.0753.7035.58
24Politechnika Gdańska57.0232.8770.6177.7265.9141.0132.68
25Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie56.7846.5439.2871.8058.1552.3724.83
26Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach56.7617.2915.8981.3688.7769.7022.92
27Uniwersytet Medyczny w Lublinie56.3710.1026.1877.1377.3677.9052.63
28Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II54.4236.7815.2976.7664.1057.9620.32
29Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie54.2438.9161.6270.5550.9355.2129.60
30Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie53.7640.8656.3670.9057.6157.959.31
31Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie51.306.8030.3670.6689.3349.8932.43
32Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu50.3426.1177.8279.1855.5049.7313.04
33Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu50.2336.3529.1373.3458.8946.5610.16
34Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie49.2728.8620.4576.6370.1237.537.43
35Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie48.8628.2737.4676.4165.0444.873.37
36Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie48.4629.4033.1674.9162.4441.858.45
37Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu47.9132.4338.3579.3139.8242.6030.41
38Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie46.597.502.3683.9183.4849.424.99
39Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki44.4032.6646.3863.9638.6945.2221.73
40Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie43.0929.4211.3374.9636.4237.2131.00
41Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie42.9512.1773.7667.8156.2256.045.53
42Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach42.9226.6029.8078.4629.6451.3326.72
43Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie42.2620.2516.3488.4945.6230.6817.32
44Politechnika Częstochowska42.0520.5839.3364.2756.2238.4810.48
45Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie40.5617.1624.2459.5759.6939.4413.02
46Politechnika Opolska39.4418.3351.7768.7139.1040.7517.21
47Uniwersytet Opolski39.2523.7023.4671.1240.7039.069.69
48Uniwersytet w Białymstoku39.2215.4952.3759.5450.2237.7915.50
49Uniwersytet Szczeciński38.7519.9539.8162.2337.8348.3717.67
50Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza38.5822.5869.3660.2643.0029.486.44
51Politechnika Lubelska37.6314.3995.1656.5838.0934.5418.87
52Uniwersytet Rzeszowski36.8621.0866.3447.0738.2442.8713.85
53Politechnika Białostocka36.6921.9651.4157.1333.6437.6716.47
54Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy36.5215.5357.2665.8736.8843.047.84
55Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie35.6619.8222.0078.1028.0524.9920.39
56Politechnika Świętokrzyska w Kielcach35.2117.5370.6462.8035.8330.394.45
57Akademia Obrony Narodowej w Warszawie35.115.236.5160.1767.5525.976.85
58Uniwersytet Zielonogórski35.0118.8326.4662.1635.8143.637.70
59Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach34.6816.3245.8356.2844.3431.355.04
60Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy34.5020.2434.2356.2336.3236.169.89
61Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku34.315.9913.2773.8348.4338.835.28
62Politechnika Koszalińska32.6018.0336.5263.9030.5331.726.07
63Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu32.559.7616.3062.0636.3448.7111.79
64Społeczna Akademia Nauk (d. SWSPiZ)31.929.1337.1347.1536.9734.9928.26
65Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie31.689.469.1464.4435.8846.918.75
66Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie30.4715.2218.9149.4729.4043.2915.69
67Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie30.3418.3423.1556.9425.5442.914.13
68Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach29.5115.6326.4653.2226.4841.417.61
69Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie28.919.7728.4661.1336.5623.622.56
70Akademia Pomorska w Słupsku28.8915.0227.2550.4023.6750.685.99
71Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu (d. PR)28.3513.9221.5259.8524.0338.034.77
72Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu27.464.984.8957.1130.0244.2614.01
73Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej27.0311.8028.3049.8627.2031.109.85
74Krakowska Akademia im. A. Frycza Modrzewskiego26.8220.2321.5050.6413.7525.6618.54
75Akademia Morska w Szczecinie26.529.3332.7455.6219.3833.9615.56
76Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu25.728.9827.6362.1921.7121.2610.56
77Akademia Morska w Gdyni25.568.5319.8457.3924.2133.445.53
78Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie25.436.635.1746.2743.9519.263.44
79Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni25.358.3518.7756.9028.2029.121.65
80Akademia Ignatianum w Krakowie22.918.271.2652.5218.6043.553.79
81Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku21.964.668.6854.2918.8440.322.96
82Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi21.959.448.8850.0413.6327.5115.81
83Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie18.134.2322.3736.8121.5123.901.78

Tabela prezentuje uczelnie akademickie (publiczne oraz niepubliczne), które posiadają uprawnienia habilitacyjne lub co najmniej dwa uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora lub równorzędnego. W Rankingu Uczelni Akademickich uwzględniono szkoły wyższe, które miały minimum dwa roczniki absolwentów i wzięły udział w badaniach ankietowych. 100 punktów oznacza wynik najlepszy w ramach danego kryterium. Pozostałe wyniki są wartościami względnymi odniesionymi do najlepszego wyniku w danym kryterium (np. wartość 64,5 oznacza, że dana uczelnia w tym kryterium wypracowała 64,5% wyniku najlepszej uczelni w danym kryterium).

Metodologia   |   Pełna tabela   |   Wersja .PDF

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt