Rankingi główne 2013

Ranking kierunków studiów 2013

Metodologia   |   Wersja .JPG
Nazwa uczelniWSK.patenty,
prawa
ochronne
i licencje
2.0%
pozyskane
środki
z UE
2.0%
zaplecze
innowacyjne
uczelni
1.0%
1Politechnika Wrocławska10089.6552.26100
2Politechnika Lubelska95.1610032.62100
3Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie92.5044.5582.96100
4Politechnika Warszawska90.0733.7689.09100
5Politechnika Poznańska84.6865.7346.78100
6Politechnika Łódzka81.0150.5254.95100
7Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu77.8272.5126.84100
8Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie73.7670.8920.67100
9Uniwersytet Warszawski72.461.5610075.00
10Politechnika Śląska w Gliwicach71.6130.4656.97100
11Politechnika Świętokrzyska w Kielcach70.6449.2836.28100
12Politechnika Gdańska70.6133.2352.28100
13Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza69.3623.7059.40100
14Uniwersytet Rzeszowski66.341.0488.7775.00
15Uniwersytet Śląski w Katowicach64.017.7365.11100
16Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie61.6210.7357.53100
17Uniwersytet Jagielloński59.175.6070.4575.00
18Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy57.2643.3216.56100
19Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie56.363.7754.39100
20Uniwersytet Gdański54.872.8452.47100
21Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu52.926.6269.9350.00
22Uniwersytet w Białymstoku52.371.1149.40100
23Uniwersytet Łódzki52.055.4944.40100
24Politechnika Opolska51.7732.8416.51100
25Politechnika Białostocka51.4115.8632.80100
26Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu51.025.8942.03100
27Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu47.5413.8439.8975.00
28Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki46.3818.7732.7475.00
29Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach45.831.8736.09100
30Warszawski Uniwersytet Medyczny42.672.1329.76100
31Uniwersytet Szczeciński39.810.6125.78100
32Uniwersytet Wrocławski39.503.1322.68100
33Politechnika Częstochowska39.3313.9611.51100
34Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie39.287.2918.09100
35Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu38.352.7220.87100
36Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie37.4616.7117.6875.00
37Społeczna Akademia Nauk (d. SWSPiZ)37.1315.375.88100
38Politechnika Koszalińska36.5212.4220.1675.00
39Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu35.164.2913.19100
40Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy34.232.2713.42100
41Uniwersytet Medyczny w Łodzi33.942.7112.42100
42Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie33.165.208.44100
43Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu32.832.5810.43100
44Akademia Morska w Szczecinie32.7418.037.3175.00
45Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie30.3610.9522.3250.00
46Szkoła Główna Handlowa w Warszawie30.210.007.97100
47Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach29.800.007.18100
48Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu29.1310.338.0875.00
49Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie28.460.004.62100
50Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej28.302.5014.3275.00
Metodologia   |   Wersja .JPG

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt