MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 

Za chwilę po raz ostatni usłyszycie szkolny dzwonek. Na razie to dla was codzienny dźwięk, ale zapewniam, że już niedługo będziecie za nim tęsknić – powiedział profesor Grzegorz Radomski kończąc ostatnią lekcję dla maturzystów 2019 z VIII LO im. Władysława IV w Warszawie.

Ubrani w galowe mundurki i bardzo przejęci, maturzyści przyszli na swoja ostatnią lekcję. A było to spotkanie niezwykłe: wszystkie cztery klasy maturalne zasiadły wspólnie w auli szkoły, żeby wysłuchać wykładu profesora Grzegorza Radomskiego „Dwa obrazy Ojczyzny w twórczości polskich romantyków. Mesjanizm Adama Mickiewicza i Moja Ojczyzna Cypriana Kamila Norwida”. Czyżby uczniowie szkoły, która najlepiej wypadła w rankingu maturalnym 2019, potrzebowali korepetycji przed maturą z języka polskiego?

- Powtarzanie to najprostsza droga do mistrzostwa, ale przede wszystkim musimy mieć świadomość, że romantyzm jest epoką, która nas w największym stopniu ukształtowała – mówił nauczyciel. – Echa tych dwóch koncepcji, prezentowanych przez Mickiewicza i Norwida, pobrzmiewają do dziś w przestrzeni publicznej. Już za kilka dni przystąpicie do egzaminu dojrzałości i w dorosłym życiu będziecie decydować, która z tych koncepcji jest wam bliższa.

Były kwiaty, podziękowania, wspomnienia i wspólne zdjęcia. Dyrektor szkoły Małgorzata Dąbrowska wręczyła nagrody najlepszym uczniom klas trzecich. Członkowie pocztu sztandarowego szkoły przekazali swoje czapki młodszym następcom.

- Wkrótce dołączycie do wspaniałego grona absolwentów Liceum im. Władysława IV – powiedziała dyr. Dabrowska. – Zaczniecie nowy etap w swoim życiu, ale pamiętajcie, że zawsze chętnie będziemy was witać w waszej szkole.

Fot. Krzysztof Wojciewski

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt