MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 

Nie szukają ofert pracy – sami ją sobie organizują. Realizują autorskie pomysły i rozwijają własną działalność. Jak mówią, nie istnieje uniwersalny przepis na sukces, ale jego głównymi składnikami są zawsze: kreatywność, pracowitość, upór i odrobina szczęścia, któremu i tak zawsze trzeba pomóc. Twórcy startupów, mikro, małych i średnich firm w maju spotkają się w Poznaniu.

– To będzie wydarzenie, które może zmienić sposób myślenia, a nawet życie wielu osób – mówi Przemek Pawlak, twórca platformy POLPOL.PL oferującej towary wyłącznie polskich producentów.

W trakcie konferencji Startup Poznań 2019 będzie można poznać historie tworzenia nowych firm i startupów, tajemnice sukcesu jednych i przyczyny porażek innych. W Polsce własną działalność prowadzi blisko 3 mln osób, czyli około 18 proc. ogółu pracujących. W Poznaniu działa ponad 100 tys. firm i ponad 90 proc. stanowią mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Na rynek wchodzi właśnie 300 startupów.

– Poznań zawsze był miastem ludzi przedsiębiorczych i to powód do dumy – mówi Bartłomiej Majchrzak, współtwórca aplikacji Umownik służącej do tworzenia i zawierania umów online. – Jaki jest sposób myślenia i jak działają ci przedsiębiorcy? Jakie wykorzystują mechanizmy, narzędzia? Jakie stosują strategie? Podczas konferencji wszystko to przestanie być tajemnicą. Ja sam zdradzę, w jaki sposób można wykorzystać negatywne opinie klientów. Z praktycznego punktu widzenia są one nawet bardziej wartościowe, niż te pozytywne – zapewnia Majchrzak.

– Ja opowiem, dlaczego siedzę na najgorszym krześle w biurze i nie będzie to – zaręczam – poradnik dla stolarzy – mówi Pawlak. – Dlaczego to robimy? Nie zamierzamy nikogo do niczego namawiać, ani nawracać. Naszym celem jest przedstawienie możliwości, które są w zasięgu każdego z nas i dzięki którym możemy zacząć nowe, i myślę że dużo ciekawsze życie. Poza wymiarem osobistym jest jeszcze ten społeczno-ekonomiczny. Im więcej firm będzie powstawać na naszym lokalnym rynku, tym więcej pieniędzy z tytułu podatków tu zostanie, a to bezpośrednio przełoży się na jakość życia. Więcej pieniędzy to lepsze drogi, czystsze ulice, sprawne służby miejskie i bardziej zadbane miasto. Właśnie tak to działa – dodaje Pawlak.

Motywem wiodącym konferencji Startup Poznań jest przyszłość i rozwój nowych technologii w biznesie. Przedstawiciele poznańskich firm i startupów będą wspólnie szukać odpowiedzi na pytanie: czy rozwój technologiczny jest szansą, czy może być zagrożeniem? Każdy będzie mógł wybrać się na wirtualną wycieczkę w VR Roomie i sprawdzić, jak tworzy się roboty. Na tych, którzy myślą o uruchomieniu własnej działalności czekać będą specjaliści, którzy podpowiedzą, skąd wziąć na to pieniądze.

Startup Poznań rozpocznie się 8 maja o godz. 9. w Poznań Congress Center na Międzynarodowych Targach Poznańskich przy ulicy Głogowskiej.

Konferencja organizowana jest przez Miasto Poznań, Poznański Park Technologiczno-Przemysłowy wraz z Partnerami w ramach Dni Przedsiębiorczości Poznań.

Link do oficjalnej strony www znajdziesz tutaj.
Link do materiałów radiowych i wideo znajdziesz tutaj.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt