MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

- Mamy wielki zaszczyt gościć rankingowe szkoły maturalne Wielkopolski w murach Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spotykamy się w roku jubileuszu uczelni - powołanej do życia przed stu laty, należącej do grona najlepszych w kraju. O jakości szkoły wyższej świadczą jej świetni studenci... Wierzę, że wy, uczniowie najlepszych szkół naszego regionu, wybierzecie wkrótce naszą uczelni, jako odpowiednie miejsce dalszego intelektualnego rozwoju, dla dobra regionu i kraju.

Tak powitani zostali goście Wielkopolskiej Gali Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 przez prof. Tadeusza Wallasa, prorektora UAM oraz wielkiego orędownika idei nagradzania najlepszych szkół w macierzystych regionach kraju.

Uniwersytet w Poznaniu, partner ogólnopolski i organizator Wielkopolskiej Gali Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 przyjął dyrekcje, nauczycieli i uczniów najlepszych szkół maturalnych województwa w auli Wydziału Prawa i Administracji UAM 11 stycznia br., w kilkanaście godzin po warszawskiej Gali ogłoszenia ogólnopolskich wyników.

Przypomnijmy zwycięzców wielkopolskiej rywalizacji. Najlepsze licea ogólnokształcące regionu w rankingu 2019 to: II LO im. gen. Zamoyskiej i H. Modrzejewskiej, VIII LO im. A.Mickiewicza i LO im. św. Marii Magdaleny - wszystkie z Poznania. Wielkopolskie słynie z bardzo dobrych szkół technicznych. Szkołą o największych sukcesach w rywalizacji, nie tylko wojewódzkiej, ale także ogólnopolskiej (10. m-ce w tym, 4. m-ce w ub. roku), jest Technikum Komunikacji w ZS Komunikacji w Poznaniu, popularny „Cegielski”. Na drugim miejscu w skali województwa znalazło się Technikum nr 1 w ZS Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino z Wrześni. Technikum Łączności w ZSŁ im. Kopernika z Poznania dopełnia ścisłą czołówkę Wielkopolskiego Rankingu Techników.

Uczelnia - z myślą o maturzystach i potencjalnych kandydatach na studia - przygotowała specjalny program towarzyszący spotkaniu, na który złożyły się: prezentacja projektu Best Student Grant poprowadzona z wykorzystaniem filmu przez prof. Beatę Mikołajczyk, prorektor UAM ds. kształcenia, inspirujące wystąpienia młodych naukowczyń. Mgr Katarzyna Szklarz, zwyciężczyni konkursu 3MT® w Poznaniu pokazała, jak w 5 minut przekonać słuchaczy do postawionej tezy (temat: „Wiarygodność świadków naocznych i nausznych w świetle badań nad percepcją i pamięcią”), a Michalina Krakowiak, studentka Wydziału Biologii, opisując swoje własne badania, przekonała, że nauka jest pasjonująca. Przekonanie to zostało wzmocnione brawurowym wykładem prof. Karola Kasprzaka na temat ”Chemii miłości”.

Uniwersytet Adama Mickiewicza już po raz drugi zorganizował uroczystość dla najlepszych szkół Wielkopolski w rankingu Perspektyw – Takie wydarzenie ma sens; chcemy cieszyć się naszymi regionalnymi wynikami, bo one dopingują do pracy. Nie należy zapominać, że nasi uczniowie wybierają przede wszystkim tutejsze uczelnie, więc dobrze, że mogą poznać je w takiej formule, jak dzisiejsza. I najważniejsze: dla kandydatów do liceów i techników właśnie wojewódzki ranking ma największy użytkowy walor - podkreślali dyrektorzy najlepszych szkół.

Autor zdjęć: Przemysław Stanula, UAM

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt