MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 

Teatralno-Artystyczna Reytaniacka Akademia, to festiwal odbywający się raz do roku zimową porą w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Reytana w Warszawie.

Cofnijmy się do 2016 roku. To właśnie wtedy w grudniu miała miejsce pierwsza edycja Festiwalu TARA. Pomysł zorganizowania festiwalu był spontaniczny i przygotowano go w niespełna 3 pracowite dni. Wszystko odbyło się na korytarzu wśród lampek choinkowych. Gdyby nie ten szalony pomysł, to prawdopodobnie do dziś Reytan skupiałby się tylko na nauce matematyki. To kameralne wydarzenie zapoczątkowało historię tego festiwalu, a wszystko dzięki obecnym maturzystom i absolwentom liceum.

W 2017 roku przygotowania zajęły już 2 miesiące i wszystko było zdecydowanie lepiej zorganizowane. Scena była większa niż na pierwszej TARZE, a na widowni pojawili się też uczniowie z innych szkół. Rok temu tematem przewodnim było światło, szkoła przystrojona była w tysiące światełek, co robiło ogromne wrażenie.


Ten rok będzie naprawdę wyjątkowy. To 3 edycja TARY i w tym roku zdecydowaliśmy się pójść o krok dalej, dlatego też zrobiliśmy dwie sceny - główną i kameralną. Tematem przewodnim jest "red carpet and stars", więc każdy nasz gość będzie mógł przejść po czerwonym dywanie i poczuć się jak prawdziwa gwiazda! Goście będą mogli sobie zrobić zdjęcie pamiątkowe na tle ścianki zdjęciowej. Zgłosiły się do nas zespoły i artyści z przeróżnych szkół, reprezentujący przeróżne gatunki muzyczne. Zatem każdy, z pewnością, znajdzie coś dla siebie. Tegoroczną nowością na TARZE będzie uroczyste otwarcie ze spektakularnym pokazem świateł przy akompaniamencie skrzypiec.

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt