MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

15  listopada 2018 r. obchodzimy Dzień Politechniki Warszawskiej, który w tym roku przypada w momencie szczególnym, jakim jest rocznica 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten doniosły jubileusz w naszej Uczelni obchodzić będziemy wraz z setną rocznicą utworzenia Legii Akademickiej.

Dzień Politechniki Warszawskiej tradycyjnie obchodzimy 15 listopada. Tego dnia w 1915 roku zainaugurowano rok akademicki, w którym po raz pierwszy w historii Uczelni zajęcia odbywały się całkowicie w języku polskim. Obchody święta wspólnoty akademickiej PW  rozpoczną się uroczystym posiedzeniem Senatu Politechniki Warszawskiej z udziałem pocztów sztandarowych związanych z jubileuszem 100-lecia Legii Akademickiej. Na godzinę 13.00 zaplanowano odczytanie historycznego aktu powołania Legii Akademickiej oraz złożenie kwiatów m.in. pod odsłanianą tego dnia pamiątkową tablicą w „Hołdzie Poległym za Wolną Polskę Pracownikom, Studentom i Absolwentom PW - Wspólnota Akademicka w Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości 2018”. Obchodom towarzyszyć będzie udział grup rekonstrukcyjnych. Jak co roku odbędzie się również gala, podczas której absolwenci o wybitnych osiągnięciach zawodowych otrzymają statuetki Złotej Księgi.

Podczas obchodów Święta Politechniki Warszawskiej nie zabraknie również akcentów artystycznych. W piątek 16 listopada wysłuchamy artystów scen polskich podczas koncertu „Wokół Stodoły 1956-2018” zorganizowanego w Dużej Auli Gmachu Głównego PW. Dwa dni później obejrzymy spektakl Teatru Politechniki Warszawskiej pt. „Zemsta” (18 listopada, Gmach Matematyki).

Sobota 19 listopada będzie dedykowana wydarzeniom organizowanym przez Samorząd Studencki oraz Muzeum Politechniki Warszawskiej, które zaprosi na zwiedzanie z przewodnikiem Gmachu Głównego (sala ekspozycyjna Muzeum PW, krużganki, Sala Senatu) oraz Gmachu Fizyki PW.  Na ten dzień zaplanowano również XIII Bieg o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej, czy Galę Złotej Kredy, podczas której wręczone zostaną nagrody najlepszym - zdaniem studentów - nauczycielom akademickim. Wieczorem podczas uroczystej gali poznamy Miss i Mistera Politechniki Warszawskiej 2018.

Z okazji Święta Politechniki Warszawskiej zaplanowano także szereg wydarzeń towarzyszących takich jak m.in. wystawy i wernisaże, których tematyka nawiązuje do stulecia niepodległości. Szczegółowy program wydarzeń znajduje się na stronie internetowej: www.pw.edu.pl

15 listopada  jest jedną z najważniejszych dat w kalendarzu wydarzeń Politechniki Warszawskiej. Tego dnia w 1915 roku zainaugurowano rok akademicki, w którym po raz pierwszy w historii Uczelni zajęcia odbywały się całkowicie w polskim języku wykładowym. Na pamiątkę tego wydarzenia ustanowiono Święto Politechniki Warszawskiej. Tradycja Politechniki Warszawskiej jest jednak o wiele dłuższa, sięga początków XIX wiek, kiedy to w 1826 roku została otwarta Szkoła Przygotowawcza do Instytutu Politechnicznego w Warszawie. 

Politechnika Warszawska jest wiodącą w Polsce uczelnią techniczną, która aktywnie uczestniczy w krajowych i zagranicznych programach badawczych. Uczelnia dysponuje szerokim potencjałem naukowo-badawczym w dziedzinie nauk technicznych tj. wyspecjalizowanymi kadrami, bazą badawczą i laboratoryjną na światowym poziomie. Transfer technologii jest ważnym elementem misji uczelni jako ośrodka innowacyjności i przedsiębiorczości. Na 19 wydziałach i w 1 kolegium kształci się aktualnie ponad 36 tys. studentów i doktorantów. W Politechnice Warszawskiej działa ponad 100 kół naukowych i organizacji studenckich. Realizowane przez studentów projekty badawcze pozwalają na połączenie wiedzy zdobytej w toku studiów z umiejętnościami praktycznymi. Około 90 proc. absolwentów znajduje pierwszą pracę do trzech miesięcy po ukończeniu studiów (Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów Politechniki Warszawskiej, edycja VII, 2018 r.).

 

Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt