MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Matematyczny Escape Room MathRiders rusza w tajemniczą podróż po Polsce. Co tydzień, aż do końca roku szkolnego, mobilny pokój zagadek odwiedzi ponad 35 lokalizacji! Na uczestników czekają różnorodne łamigłówki, szyfry i kody, których rozwiązanie krok po kroku doprowadzi do odkrycia tajemnicy Profesora Sinusoidosa. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Jak w dobie smartfonów i internetu zaangażować dzieci, zachęcić do rozwiązania kilku działań oraz przekonać, że nauka matematyki może być przyjemna? Najlepiej zaprosić ich do specjalnego pokoju zagadek, w którym, aby odkryć tajemnicę muszą wykorzystać swoją wiedzę i współpracować.

Nieustannie rozwijamy nasze zajęcia i wykorzystujemy innowacyjne metody oraz narzędzia do nauki matematyki. Zawsze staramy się pokazywać, że królowa nauk przydaje się w wielu codziennych sytuacjach. Dzielimy z uczniami pizzę, liczymy cukierki, segregujemy klocki, czy budujemy bryły. Często używamy rekwizytów, aby pomóc dzieciom zapamiętać matematyczne reguły. Pokój zagadek jest kolejnym narzędziem pomagającym odkrywać fascynujący świat matematyki poprzez zabawę – mówi Małgorzata Grymuza, ekspert MathRiders Polska.

Podczas zagadkowego wydarzenia organizatorzy zapraszają dzieci do tajemniczego gabinetu Profesora Sinusoidosa. Ten sławny, ekscentryczny i postępowy matematyk odkrył sposób na miłą i przyjemną naukę matematyki. Jednak zanim zdążył go ujawnić światu zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Zadaniem uczestników jest odnalezienie sekretnego dziennika uczonego, w którym znajdują się jego osobiste notatki. Wskazówki do rozwiązania tajemnicy zostały ukryte i zakodowane w różnych miejscach w jego gabinecie, aby dojść do celu należy obserwować, łączyć fakty, ale przede wszystkim dobrze się bawić.

Matematyczny Escape Room udowadnia, że nauka matematyki może być przygodą i świetną rozrywką. Pokój zagadek jest również doskonałą grą zespołową, w której ważna jest współpraca i wzajemna pomoc. Przy okazji mamy okazję kształtować wśród dzieci takie kompetencje jak logiczne myślenie, spostrzegawczość, analizowanie i wyciąganie wniosków. Ponadto, poprzez takie aktywności chcemy pokazać, że wiedza matematyczna jest ważnym elementem rzeczywistości i przydaje się nie tylko podczas szkolnych zajęć – dodaje Małgorzata Grymuza.

Mobilny Escape Room MathRiders do końca roku szkolnego 2018/2019 odwiedzi ponad 35 miejscowości w całej Polsce. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy skontaktować się z placówką MathRiders w danym mieście.

Więcej informacji: www.mathriders.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt