MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Agility by Design to globalna społeczność podobnie myślących ekspertów oraz świadomych społecznie liderów gospodarczych. Jest to ruch zrzeszający osoby, które wierzą w propagowanie biznesu dla ludzi, ale nie kosztem ludzi oraz propagowanie działań na rzecz lokalnych społeczności, ale nie kosztem tych społeczności.Twórcy Agility by Design chcą inspirować liderów gospodarczych do tworzenia zdrowszych, bardziej zrównoważonych i bardziej innowacyjnych organizacji skoncentrowanych na Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR).

Jaka jest historia AbD?

Idea stworzenia Agility by Design narodziła się w Australii, w kraju, w którym ludzie dbają o swoją społeczność, o naturalne środowisko, oraz przyszłość planety, na której żyją. Joanna Kalkstein i Modupe Adeyemo poznały się w roku 2014 w Toronto na szkoleniu trenerów Robina Sharmy. Połączyła je przyjaźń i wspólny system wartości oraz chęć działania na rzecz lokalnych społeczności i budowania koncepcji świadomego i odpowiedzialnego społecznie biznesu. W 2015 roku, Modupe odeszła z sektora finansów i bankowości, aby skupić się na szkoleniach dla biznesu, mentoringu i prowadzeniu swojej fundacji na rzecz wspierania najuboższych dzieci z Lagos.

 W 2016 r. Joanna Kalkstein zaoferowała Modupe pomoc poprzez organizowanie międzynarodowych konferencji, z których zysk będzie przeznaczony dla dzieci z Fundacji Modupe. Tak narodziła się Agility by Design. Koncepcja Agility by Design - Business Educators for Educating Children in Africa - szybko zyskała wsparcie takich ekspertów jak Marshall Goldsmith, czy Alexander Manu. W czerwcu 2017 roku, w Warszawie odbyła się pierwsza edycja Agility by Design.

Jaki jest cel AbD?

W nowym środowisku biznesowym to kultura organizacyjna zadecyduje o zdolności przetrwania i rozwoju biznesu. Agility by Design jest globalną inicjatywą, która łączy ekspertów biznesowych skupionych na tworzeniu zdrowego, innowacyjnego i dbającego o środowisko przedsiębiorstwa. Zyski z projektu Agility by Design są przeznaczone na wspieranie najbiedniejszych dzieci w Lagos w Nigerii poprzez fundację Modupe Adeyemo. Do 2025 roku Agility by Design będzie działać globalnie, organizując wydarzenia na rzecz biznesu i wspierając edukację ubogich dzieci na całym świecie

Co nas czeka w 24-26 października 2018 roku?

Trzydniowe wydarzenie z udziałem ekspertów biznesu z różnych stron świata odbędzie się w Reducie Banku Polskiego przy ulicy Bielańskiej 10 w Warszawie.

Podczas tegorocznej edycji Agility by Design 12 prelegentów z 4 kontynentów poprowadzi angażujące warsztaty o tym, jak budować kulturę organizacyjną, która zapewni firmie przewagę konkurencyjną. Równolegle Alexander Manu z Rotman School of Management poprowadzi 2-dniowe warsztaty o kreowaniu wizji, strategii i kultury innowacyjności. Wydarzenie wyróżnia praktyczna i bardzo angażująca forma zajęć. Uczestnicy pracują w grupach nad nowymi rozwiązaniami, uczestniczą w panelach dyskusyjnych i wychodzą z zajęć z praktycznymi planami działania. A wszystko to w inspirującej atmosferze i w bezpośrednim kontakcie z prelegentami.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt