MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

17 września 2018 r. ruszają zapisy do III Olimpiady Cyfrowej. Fundacja Nowoczesna Polska – główny organizator konkursu – razem z partnerem firmą Samsung, zapraszają uczniów i uczennice szkół ponadpodstawowych do zdobywania nowej wiedzy i sprawdzenia swoich kompetencji medialnych i cyfrowych.

Motywem przewodnim tegorocznej Olimpiady Cyfrowej są Prawne i ekonomiczne aspekty funkcjonowania mediów. To trudny, ale ważny temat. Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli oraz bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci, zostały wymienione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako jeden z głównych celów edukacyjnych w roku szkolnym 2018/2019. Obszary te wciąż wymagają odpowiedniego wsparcia edukacyjnego, dlatego firma Samsung Electronics Polska – lider rynku nowoczesnych technologii – angażuje się w programy skierowane do uczniów i uczennic, wspiera umiejętności teleinformatyczne młodych osób, ułatwia im dostęp do wiedzy i przeciwdziała wykluczeniu cyfrowemu.

W poprzedniej edycji Olimpiady Cyfrowej wzięło udział 2346 uczniów i uczennic z 299 szkół. To o 800 uczniów więcej niż rok wcześniej! Finaliści rywalizowali o jeden z trzech indeksów Collegium Civitas – wielodyscyplinarnej, wielokulturowej i nowoczesnej uczelni, cenionej przez pracodawców i środowiska biznesowe. Olimpiada Cyfrowa jest konkursem, który motywuje młodzież do poszerzania swojej wiedzy i kompetencji. Zależy nam, by za jej pomocą, wypełniać lukę programową w szkołach i podkreślać, jak ważne są kompetencji medialne i cyfrowe w życiu społecznym i zawodowym – mówi Jarosław Lipszyc, prezes fundacji Nowoczesna Polska.

Uczestników i uczestniczki do udziału w Olimpiadzie cyfrowej zgłaszają ich nauczyciele, którzy w terminie 17.09 - 31.10.2018 r. powołają Szkolną Komisję i wypełnią formularz na stronie olimpiadacyfrowa.pl/.

Organizatorem III Olimpiady Cyfrowej jest fundacja Nowoczesna Polska, która od ponad dekady wzmacnia kompetencje medialne i cyfrowe Polaków.

Partner strategiczny: Samsung Electronics Polska. Partner merytoryczny: Collegium Civitas. Patronat honorowy: Polski Komitet ds. UNESCO. Wsparcie mediów: Perspektywy, Ogólnopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Edukator Medialny, Głos Nauczycielski, Polskie Radio Czwórka. Partnerzy: Fundacja Orange, Fundacja 5Medium, Fundacja Panoptykon, Centrum Edukacji Obywatelskiej. Patroni: Koalicja Edukacji Medialnej i Cyfrowej, Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji.

Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 22 465-15-35

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt