MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Gospodarzem Krakowskiego Salonu Maturzystów jest tradycyjnie Uniwersytet Jagielloński. Tegoroczna edycja cieszy się ogromną frekwencją, podobnie jak w ubiegłym roku. Przyszli kandydaci na studia odwiedzają liczne stoiska szkół wyższych i korzystają z porad ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, uczestnicząc w wykładach dotyczących egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów.

„Jesteśmy tu, by połączyć  maturę ze studiami. Aby ułatwić Państwu wybór uczelni”, tymi słowami rozpoczął Inaugurację Salonu Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”. Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Wojciech Nowak, dodał: „To Państwo jesteście przyszłością. Apeluję, żebyście podjęli własną decyzję, bo to jest wasze życie. Aby osiągnąć sukces, trzeba się wzorować na najlepszych i wybrać dobrą uczelnię. Nie bójcie się marzeń”. Lech Gawryłow, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, podkreślił znaczenie Salonu: „Ta formuła sprawdza się od lat, sale są wypełnione. Salony są po to, aby móc spełnić marzenia o studiach i przyszłym zawodzie. Naszym zadaniem jest pomóc Państwu w ich wyborze”. Halina Cymer, małopolska wicekurator oświaty dodała: „Ten projekt promuje współpracę miasta z uczelniami. Przynosi ona dobre efekty”.

Na tegorocznym Salonie maturzyści mają okazję uczestniczenia w wykładach na temat egzaminów maturalnych m.in. z matematyki,  języka polskiego, historii, chemii, wiedzy o społeczeństwie, fizyki. Dzięki poradom ekspertów OKE maturzyści otrzymują cenne informacje, jak się przygotować do matury, jak ją zdać i jak osiągnąć dobry wynik.

Ogromną popularnością cieszy się również Informator Maturzystów 2019. Zawiera on m.in. rankingi szkół wyższych i kierunków, informacje o uczelniach, porady związane z maturą. Stanowi on przydatne źródło dla młodych ludzi, którzy muszą podjąć ważną decyzję w swoim życiu.

Piątek, 21 września, to drugi dzień Salonu. W programie m.in. prezentacje krakowskich szkół wyższych, ale także wykłady dotyczące egzaminów maturalnych z takich przedmiotów jak geografia, biologia, język polski, języki obce. Można również zapoznać się z ofertą wydawnictw edukacyjnych.

Serdecznie zapraszamy!

Pełna galeria zdjęć na stronie www.salonmaturzystow.pl/2018/krakow


Jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej? Co i gdzie studiować? Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można uzyskać w dniach 18-19 września podczas Szczecińskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2018, który odbywa się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego.

Dla uczniów klas maturalnych przede wszystkim, ale także dla ich młodszych kolegów poważnie planujących swoją edukację, Fundacja Edukacyjna Perspektywy przygotowała dwunastą już edycję Szczecińskiego Salonu Maturzystów Perspektywy.

Uroczystego otwarcia Salonu dokonali m.in. przedstawiciele Uczelni-Gospodarza Salonu prof. dr hab. Waldemar Gos – Prorektor ds. Finansów i Rozwoju i dr hab. Jacek Styszyński, prof. US – Prorektor ds. Kształcenia, którzy powitali młodzież i zaprosili na studia na Uniwersytet Szczeciński. W imieniu Pani Kurator Magdaleny Zarębskiej-Kuleszy maturzystów powitał Zachodniopomorski Wicekurator – Jerzy Sołtysiak.

O znaczeniu Salonu dla Maturzystów mówiła w swoim wystąpieniu Wiesława Siwińska, Prezes Zarządu „Perspektywy Press” podkreślając, że to właśnie na Salonach Maturzystów od wielu lat odbywa się spotkanie matury ze studiami i jak ważne jest umożliwienie młodym ludziom dostępu do informacji o ofercie instytucji edukacyjnych.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2019 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Na przyszłych kandydatów na studia oczekiwać będą uczelnie ze Szczecina, Poznania, Wrocławia, Koszalina i Warszawy.

Szczeciński Salon jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2018, w ramach której od 6 do 27 września odbędzie się 16 imprez w największych ośrodkach akademickich naszego kraju.

Wstęp na Salon jest wolny, każdy z uczniów wypełniających Ankietę Maturzysty będzie mógł odebrać bezpłatny egzemplarz „Informatora dla Maturzystów 2019”.

Pełna galeria zdjęć na stronie www.salonmaturzystow.pl/2018/szczecin


Już po raz dziesiąty odbywa się Kielecki Salon Maturzystów. Gospodarzem Salonu jest Politechnika Świętokrzyska. To doskonała okazja dla maturzystów, by zapoznać się z ofertą szkół wyższych, zasięgnąć porad u ekspertów OKE i poznać zasady zdawania egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów.

Życzę Państwu, aby decyzja wyboru uczelni okazała się trafna”, tymi słowami przywitał maturzystów prof. Artur Maciąg, prorektor ds. studenckich i dydaktyki podczas inauguracji Salonu. Świętokrzyski wicekurator oświaty, Tomasz Pleban dodał: „To wy jesteście przyszłością narodu i to wy będziecie wytyczać kierunki rozwoju. Życzę wam, aby wybór drogi życiowej i uczelni pokrywał się z tym, co chcecie robić w przyszłości.”

Andrzej Sygut, zastępca Prezydenta Miasta, prezentując film „Akademickie Kielce”, podkreślił znaczenie promocji Kielc jako miasta uniwersyteckiego i kooperacji z tutejszymi szkołami wyższymi. - Siła intelektualna zależy od uczelni, dlatego stawiamy na współpracę - powiedział w swoim wystąpieniu. O zaletach Politechniki Świętokrzyskiej mówił prof. Maciąg, natomiast Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprezentowała prof. Monika Szpringer, prorektor ds. studenckich i kształcenia, która zwróciła się do przyszłych studentów z przesłaniem: „To czas istotnych wyborów na całe życie. Nawet, jeżeli okaże się, że kierunek, który wybierzecie okaże się niewłaściwy, zawsze możecie zmienić uczelnię, kierunek, miasto. Ważne jest, żebyście mogli spełniać marzenia”.

Podczas inauguracji Salonu zaprezentowano także łazik marsjański, który został skonstruowany przez studentów i doktorantów Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn Politechniki Świętokrzyskiej. Projekt ten zwyciężył w European Rover Challenge 2018.

Maturzyści biorą udział w licznych wykładach na temat egzaminów maturalnych. Dzięki nim mogą dowiedzieć się, jak przygotować się do matury i osiągnąć dobry wynik z takich przedmiotów jak matematyka, j. polski, chemia, fizyka i astronomia, biologia, geografia, historia, WOS czy z języków obcych. Pomocny jest także wykład „Wszystko o maturze 2019”.  Dodatkowo mogą oni uzyskać informację, w jaki sposób wykorzystać narzędzia marketingowe, by osiągnąć sukces na egzaminie ustnym oraz jak zdobyć pracę na rynku marketingowym.

Bardzo dużą popularnością cieszy się „Informator dla maturzystów 2019”. Stanowi  on niezbędne kompendium wiedzy dla uczniów klas maturalnych.  Na jego zawartość składają się m.in. ranking szkół wyższych, zasady przyjęć na studia, harmonogram egzaminów maturalnych, oferty szkół wyższych. Jest w nim także promowany program „Study in Poland”.

Pełna galeria zdjęć na stronie www.salonmaturzystow.pl/2018/kielce


Uniwersytet Gdański już po raz dwunasty jest gospodarzem Salonu Maturzystów Perspektywy, który tradycyjnie przyciągnął tłumy maturzystów z Trójmiasta i województwa pomorskiego. Uczestników Salonu przywitali: prof. Krzysztof Bielawski, prorektor UG, Piotr Kowalczuk, wiceprezydent Gdańska i Irena Łaguna, dyrektor OKE w Gdańsku. Członkowie Komitetu Honorowego życzyli młodzieży sukcesu na maturze i udanej rekrutacji na studia. Prezydent Kowalczuk zachęcał młodych ludzi do studiowania i pracy w Gdańsku, gdzie są znakomite możliwości zatrudnienia a bezrobocie wynosi 3 proc.

Trwają prezentacje ekspertów OKE i spotkania z uczelniami. Duży zainteresowaniem cieszy się punkt gdańskich poradni psychologiczno-pedagogicznych, gdzie maturzyści mogą zbadać swoje predyspozycje i uzyskać fachowe porady dotyczące ścieżki kształcenia i kariery. Jutro drugi dzień gdańskiego Salonu.

Pełna galeria zdjęć na stronie www.salonmaturzystow.pl/2018/gdansk


Politechnikę Opolską po raz kolejny opanowali maturzyści z Opola i województwa opolskiego, biorący udział w Opolskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2018. Podczas inauguracji gości Salonu powitał prof. Krzysztof Malik, prorektor uczelni, który przedstawił zalety studiowania na Politechnice Opolskiej. Słowa powitania do młodzieży skierował także Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola, zachęcając uczniów do studiowania w Opolu i kontynuowania w nim swojej dalszej kariery zawodowej. Władze oświatowe miasta reprezentowała Joanna Wnuk, dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Opolu.

Po przecięciu wstęgi wykład inauguracyjny wygłosił Piotr Świędrych, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu, który mówił o maturze 2019.

Na opolski Salon przyjeżdża młodzież z całego województwa, która uczestniczy zarówno w spotkaniach z ekspertami OKE we Wrocławiu, jak i w prezentacjach uczelni. Długa kolejka chętnych ustawiła się do stoiska Perspektyw po "Informator dla Maturzystów 2019".

Pełna galeria zdjęć na stronie www.salonmaturzystow.pl/2018/opole


Po raz trzynasty Politechnika Warszawska gości uczestników Warszawskiego Salonu Maturzystów Perspektywy. Tłumy maturzystów z Warszawy, Mazowieckiego a nawet województw ościennych wypełniły Aulę i sale wykładowe, gdzie eksperci OKE w Warszawie prowadzą prezentacje na temat matury 2019. Młodzież i nauczycieli przywitali podczas oficjalnej inauguracji: prof. Janusz Walo - prorektor PW, Włodzimierz Paszyński - wiceprezydent Warszawy, Waldemar Siwiński – prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy oraz rektorzy i prorektorzy stołecznych uczelni.

Podczas Salonu młodzież może skorzystać z pomocy doradców zawodowych, a także wziąć udział w wykładach motywacyjnych prowadzonych przez Dariusza Kulmę i Michała Zawadkę. Wszystko wskazuje na to, że rekord frekwencji na warszawskim Salonie zostanie pobity!

Pełna galeria zdjęć na stronie www.salonmaturzystow.pl/2018/warszawa


Politechnika Poznańska po raz kolejny przyjęła w swoich murach maturzystów z Poznania i województwa wielkopolskiego biorących udział w Poznańskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2018. Podczas inauguracji gości Salonu przywitał na uczelni prof. Jacek Goc, prorektor Politechniki Poznańskiej. Przybyli również: Mariusz Wiśniewski, I zastępca prezydenta miasta Poznania, Czesław Kruczek, zastępca dyrektora departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Marcin Jakubowski, wicedyrektor OKE w Poznaniu, Ewelina Majchrzak reprezentująca Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz prof. Cezary Mądrzak, prorektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. 

Na poznański Salon przyjeżdża młodzież z całego województwa wielkopolskiego, która uczestniczy zarówno w spotkaniach z ekspertami OKE w Poznaniu, jak i prezentacjach uczelni. Długa kolejka chętnych ustawiła się do stoiska Perspektyw po "Informator dla Maturzystów 2019".

Galeria Poznańskiego Salonu Maturzystów na stronie: www.salonmaturzystow.pl/2018/poznan


Już 6 września na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu rozpoczęła się kampania Salon Maturzystów Perspektywy 2018. Po raz dwunasty we wrześniu matura „spotyka się” ze studiami. W 16 salonach weźmie udział ponad 130 tysięcy młodych ludzi, nauczyciele i dyrektorzy szkół, doradcy zawodowi, rodzice.

Prezentacje ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych na temat matury 2019, spotkania z uczelniami, porady specjalistów od budowania kariery, wykłady motywacyjne - to najważniejsze punkty programu Salonu Maturzystów Perspektywy 2018. Salon nie przypadkiem odbywa się we wrześniu: do końca miesiąca uczniowie ostatnich klas liceów i techników muszą złożyć deklaracje maturalne. Poznanie wymagań rekrutacyjnych uczelni bardzo im w tym pomaga. Poza tym, wizyta na Salonie mobilizuje do tego, żeby rozpocząć na serio przygotowania do matury.

- Od 12 lat pomagamy kolejnym rocznikom maturzystów przygotować się do majowego egzaminu i wybrać kierunek studiów oraz uczelnię – podkreśla Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pomysłodawca Salonu. – Dla wielu młodych ludzi udział w Salonie to pierwsza okazja do wizyty na uczelni i bodziec do poważniejszego myślenia o swojej przyszłości. Jednak podstawą jest oczywiście dobrze zdana matura. Dzięki prezentacjom ekspertów OKE w Poznaniu, goście Salonu  poznają szczegółowo wymagania i procedury egzaminu maturalnego. To wiedza, która z pewnością zaprocentuje podczas egzaminu i pomoże im osiągnąć lepszy wynik, a potem świadomie wybrać studia.

Eksperci okręgowych komisji egzaminacyjnych przygotowali prezentacje na temat przedmiotów obowiązkowych i najczęściej zdawanych przedmiotów dodatkowych. Będą także wykłady „Wszystko o maturze 2019”, podczas których zostaną przedstawione wymagania, procedury, szczegółowy harmonogram egzaminu maturalnego w maju 2019. Warto uważnie słuchać tego, co mówią eksperci OKE, żeby przyszłoroczny wynik egzaminu maturalnego był jak najlepszy. To wiedza na wagę sukcesu!

W programie wielu salonów jest także wykład motywacyjny Dariusza Kulmy (Nauczyciela Roku 2008) „Jak zdać maturę z matematyki czyli: jak się zmotywować? jak skutecznie się uczyć i zapamiętywać? jak wyznaczyć cel i go osiągnąć?” Po tym spotkaniu widmo matury z matematyki z pewnością przestanie straszyć po nocach przygotowujących się do majowego egzaminu.

Kampania potrwa do końca września. Kolejne odsłony Salonu odbędą się w Białymstoku (Uniwersytet w Białymstoku, 7 września), Poznaniu (Politechnika Poznańska, 10 – 11.IX), Wrocławiu (Politechnika Wrocławska, 11 – 12. IX),  Olsztynie (Uniwersytet Warmińsko – Mazurski, 12. IX), Warszawie (Politechnika Warszawska, 12 – 13. IX), Opolu (Politechnika Opolska, 14. IX.), Gdańsku (Uniwersytet Gdański, 17 – 18. IX), Katowicach (Uniwersytet Śląski, 17. IX.), Gliwicach (Politechnika Śląska, 18.IX), Kielcach (Politechnika Świętokrzyska, 18. IX), Szczecinie (Uniwersytet Szczeciński, 18 – 19.IX),  Krakowie Uniwersytet Jagielloński, 20 21.IX.), Rzeszowie (Uniwersytet Rzeszowski, 24 – 25.IX.) Łodzi (Politechnika Łódzka, 25 – 26.IX.) i Lublinie (Katolicki Uniwersytet Lubelski, 26 – 27 IX.

Zachęcamy do wypełniania Ankiety Maturzysty i odbioru bezpłatnego egzemplarza Informatora dla Maturzystów 2019.

www.salonmaturzystow.pl

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt