MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Na Women in Tech Camp spotkała się kobieca przyszłość nowych technologii. 125 najzdolniejszych studentek informatyki z całej Polski przez 4 dni poznawało, pogłębiało wiedzę programistyczną i planowało spektakularną karierę w branży IT. Stworzyły one plan ratunkowy dla świata - rozwiązując jego najbardziej palące problemy za pomocą swojej tajnej broni - technologii. Pomogło im w tym 50 mentorek i mentorów z najlepszych firm high tech.

Women in Tech Camp to największe w Europie spotkanie inspiracyjne dla dziewczyn w IT. Obóz odbył się w dniach 31 sierpnia – 3 września br. w Górach Świętokrzyskich, w miejscowości Chrusty (k.Kielc). Podczas 4 intensywnych dni dziewczyny tworzyły projekty informatyczne i uczestniczyły w warsztatach z zakresu nowych technologii. Już pierwszego dnia wzięły udział w warsztatach Tech Skills. W programie był także Dzień Kariery połączony z minitargami pracy i Dzień Role Models, podczas którego uczestniczki miały szansę porozmawiać z kobietami, które odniosły ogromne sukcesy i tworzą dziś najbardziej innowacyjne rozwiązania technologiczne - na całym świecie. Obóz dla dziewczyn był bezpłatny.

Women in Tech Camp jest częścią programu IT for SHE, który jest bezprecedensowym działaniem wpierającym kobiety wiążące swoją przyszłość z nowymi technologiami. Celem programu IT for SHE jest zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej, poprzez pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy. Sukces pierwszej edycji został dostrzeżony i nagrodzony przez Komisję Europejską. Otrzymaliśmy prestiżową nagrodę - European Digital Skills Award 2017, w kategorii działań na rzecz umiejętności cyfrowych kobiet, pokonując 247 projektów z 27 krajów Unii Europejskiej. Nagroda w kategorii Kobiet w IT została wręczona po raz pierwszy. Jej celem jest uznanie dla osiągnięć i potencjału niezwykłych, odważnych młodych kobiet i dziewcząt. Gratuluję serdecznie "IT for SHE" i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Mam nadzieję że Wasza energia i motywacja będą zarażać całą Europę! – podczas wręczania nagrody powiedziała Mariya Gabriel, komisarz UE ds. gospodarki i społeczeństwa cyfrowego.

W tym roku zwieńczeniem programu IT for SHE będzie Women in Tech Summit 2018 - największe w Europie spotkanie dla kobiet działających w obszarze nowych technologii na różnych szczeblach kariery zawodowej, liderek, innowatorek oraz studentek kierunków informatycznych z całej Polski. Konferencja ma na celu stworzenie platformy dla wymiany wiedzy technologicznej w IT, ma być miejscem inspiracji dla kobiet i dać im możliwość networkingu. Ważnym elementem będą targi pracy, gdzie uczestniczki będą mogły zapoznać się z ofertami kilkudziesięciu wystawców – największych pracodawców technologicznych na świecie. W wydarzeniu weźmie udział 1000 kobiet z Polski, Ukrainy, Białorusi i Centralnej Azji. Women in Tech Summit 2018 odbędzie się w dniach 27-28 listopada br. w EXPO XXI w Warszawie.

Udział w konferencji dla uczestniczek obozu będzie bezpłatny.

Najwyższa pora zadbać o mądre wykorzystanie potencjału utalentowanych technologicznie, ambitnych, młodych kobiet dla rozwoju gospodarczego Polski, Europy i świata.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt