MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

150 kół naukowych, 30 potencjalnych partnerów biznesowych, 8 godzin wystawy, 20 prelegentów – to w skrócie program  pierwszych  w kraju targów kół  naukowych, które odbędą się 3 pażdziernika Br. we wrocławskiej Hali Stulecia.

 Celem projektu jest stworzenie miejsca połączeń wielu różnych środowisk społecznych – studentów, pracowników naukowych, przedsiębiorstw i obywateli z całej Polski. Students’ Science Expo to idea ekspozycji najnowszych osiągnięć naukowych, organizacyjnych i konstrukcyjno-inżynieryjnych studentów polskich szkół wyższych.

Jest to jednocześnie pokazanie potencjału naukowego polskich studentów i zaprezentowanie wpływu inwestycji w szkolnictwo wyższe na rzeczywiste rezultaty rozwoju młodych ludzi. To oni ze swoimi innowacyjnymi pomysłami i wynalazkami, już w niedalekiej przyszłości, staną się nowym kołem zamachowym polskiej gospodarki. Jest to wprowadzenie czynnika stymulującego dla polskich przedsiębiorstw, które dzięki promocji wydarzenia na skalę ogólnopolską, mogą zainteresować się wsparciem merytorycznym i finansowym działalności studenckich kół naukowych. Wydarzenie  stwarza także okazję do podniesienia poziomu działań kół naukowych i ich projektów.

We wrześniu odbędą się szkolenia z zakresu przygotowania prezentacji biznesowych, po odbyciu których uczestnicy będą mieli szansę na skonsultowanie prezentacji i przedstawienie ich podczas dedykowanej sesji tematycznej w ramach konferencji towarzyszącej wystawie.

Projekt realizowany jest przez podmioty z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu wydarzeń o charakterze akademickim i wspieraniu środowiska studenckiego, zarówno w skali lokalnej jak i ogólnopolskiej – Fundację Manus, Samorząd Studencki Politechniki Wrocławskiej, Forum Uczelni Technicznych oraz Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Szczegóły wydarzenia na stronie www organizatora: sse.pwr.edu.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt