MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Drugi rok z rzędu Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach został uwzględniony w zestawieniu Academic Ranking of World Universities (ARWU)- znanym jako Lista Szanghajska.

W rankingu znalazło się dwanaście polskich uczelni: Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński w pierwszej pięćsetce uczelni, natomiast w przedziale miejsc od 500 do 1000 (ARWU World Top 500 Candidates 2018) – dziesięć, w tym tylko dwie uczelnie medyczne: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach i Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Twórcy zestawienia pod uwagę biorą liczbę absolwentów czy pracowników, którzy otrzymali Nagrodę Nobla lub Medal Fieldsa, liczbę najczęściej cytowanych naukowców (wybranych przez Thomson Reuters), liczbę publikacji w czasopismach "Nature" czy "Science", liczbę publikacji wymienionych w wybranych indeksach cytowań (Science Citation Index - Expanded oraz Social Sciences Citation Index). W zestawieniu uwzględnia się też wielkość osiągnięć w stosunku do wielkości uczelni.

SUM został także ujęty w zestawieniu ShanghaiRanking's Global Ranking of Academic Subjects 2018 w dziedzinie „medycyna kliniczna” w przedziale miejsc 401-500. Oprócz SUM w rankingu znalazł się także Uniwersytet Jagielloński, Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt