MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

W dniach 27-29 lipca Łódź obchodzi swoje 595. urodziny. Wśród świętujących znajdzie się również firma Emerson. Zarówno miasto jak i koncern od lat prężnie się rozwijają. Łódź przeżywa w tej chwili ekonomiczny boom, a Oddział Produkcyjny firmy Emerson rozwija się i cały czas zapewnia kolejne miejsca pracy.

Łódź, Polska, 27.07.2018 – Emerson, Łódź to miasto-symbol polskiej modernizacji. Niegdyś jeden z najważniejszych polskich ośrodków przemysłowych, zwany „polskim Manchesterem”.
Po okresie transformacji miasto to nie miało dobrej passy, mówiono nawet o fenomenie transformacyjnego upadku. Dziś mroczna przeszłość odchodzi w zapomnienie, a Łódź triumfalnie powraca na mapę liczących się ekonomicznych graczy. Głównie dzięki zagranicznym inwestorom – firmom takim jak Emerson, która działa w Łodzi od 25 lat.

„Łódź to wyjątkowe miasto z ogromną tradycją i kulturą pracy” mówi Krzysztof Hauk, Dyrektor Operacyjny Zakładu Produkcyjnego koncernu Emerson. „Tutejsi mieszkańcy wyrośli w tradycji przedsiębiorczości, łódzkie fabryki czy warsztaty tkackie były przecież słynne na całą Europę. To tu już pod koniec XIX wieku tworzono filie firm z Europy Zachodniej. Dziś historia zatacza krąg – koncern Emerson jest już częścią DNA miasta i rozwija się razem z nim. Obecnie w naszym Oddziale Produkcyjnym zatrudniamy ponad 500 osób z Łodzi i okolic, a będzie ich jeszcze więcej, cały czas tworzymy kolejne miejsca pracy.”

Podczas Dni Łodzi, w niedzielę 29 lipca, w godz. 12.00-18.00 na stoisku Emerson (na wysokości ul. Piotrkowskiej 144) będzie można zrobić sobie szalone zdjęcia w foto-budce, a także poznać historię firmy i zasięgnąć informacji o dostępnej ofercie zatrudnienia. W tym czasie, najmłodszych zapraszamy do zabawy na dużej dmuchanej zjeżdżalni oraz słodki poczęstunek – watę cukrową.

„Łódź obchodzi 595. urodziny. Zakład produkcyjny koncernu Emerson od 25 lat tutaj właśnie rozwija się i inwestuje, dostarczając zaawansowaną technologię i usługi w zakresie automatyzacji. Stale prowadzone jest około 30 procesów rekrutacyjnych. Przedsiębiorstwo rozwija się bowiem na trzy sposoby: poprzez wprowadzanie nowych produktów, udoskonalanie już istniejących oraz konsolidację lokalizacji w Europie” mówi Izabella Herburt, Dyrektor HR Zakładu Produkcyjnego koncernu Emerson w Łodzi.

„Mamy ambitne plany, ciągle modernizujemy naszą fabrykę, tworzymy nowe miejsca pracy i rekrutujemy specjalistów, dużo pracujemy, ale dziś przede wszystkim świętujemy!” dodaje Krzysztof Hauk.

O firmie Emerson

Firma Emerson (NYSE: EMR), z siedzibą w St. Louis, Missouri (USA), to globalny lider łączący technologię i inżynierię zapewniające innowacyjne rozwiązania dla klientów na rynkach przemysłowym, komercyjnym i konsumenckim na całym świecie. Emerson dostarcza rozwiązania w ramach dwóch segmentów biznesowych: Automation Solutions (sterowanie procesami, automatyka przemysłowa, technologie montażowe, aparatura elektryczna i oświetleniowa), oraz Commercial & Residential Solutions (rozwiązania komercyjne i mieszkalne). Więcej informacji znaleźć można pod adresem www.Emerson.com.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt