MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Około 30 tys. kandydatów, którzy dokonali ponad 51 tys. rejestracji, zalogowało się w systemie IRK Uniwersytetu Warszawskiego. Najwięcej kandydatów zapisało się na kierunki ekonomiczne, tradycyjnie dużo kandydatów na jedno miejsce przypadało na kierunkach orientalistycznych.

Trwają jeszcze zapisy na studia II stopnia, natomiast na studiach I stopnia najpopularniejsze okazały się kierunki ekonomiczne. Na złożenie dokumentów (m.in. podania o przyjęcie na studia, świadectwa maturalnego, kopii dowodu osobistego) do komisji rekrutacyjnej kandydaci mają czas do 18 lipca.

Według wstępnych wyników najwięcej zapisów było na kierunki: ekonomia, finanse, inwestycje i rachunkowość, informatyka i ekonometria (2,9 tys.); zarządzanie (2,4 tys.); finanse, rachunkowość i ubezpieczenia (2,2 tys.); psychologia (2,1 tys.); filologia angielska (2 tys.). Najwięcej kandydatów na jedno miejsce było na kierunkach orientalistycznych: japonistyce (25 osób na miejsce) oraz koreanistyce (22). Popularne były też ekonomia, zarządzanie – specjalność międzykierunkowe studia ekonomiczno-menedżerskie (22); dziennikarstwo i medioznawstwo – specjalność public relations i marketing medialny (19) oraz sinologia (18).

Popularny okazał się też nowy kierunek chemia medyczna, gdzie o jedno miejsce starało się 16 osób. To inżynierskie studia interdyscyplinarne obejmujące wiedzę z zakresu chemii, poszerzoną o wybrane zagadnienia z nauk medycznych, biologicznych, farmaceutycznych i nauk pokrewnych. Kierunek prowadzony będzie we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

Pełne wyniki rekrutacji będą znane w październiku.

fot. Uniwersytet Warszawski

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt