MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

W Warszawie odbył się XXVII Zjazd Akademickiego Związku Sportowego. Prezesem związku został prof. dr hab. Alojzy Nowak.

Alojzy Nowak pełnił funkcję prezesa AZS przez ostatni rok po tym, jak z powodów zdrowotnych ze stanowiska ustąpił wybrany w 2016 roku prof. Tadeusz Słomka. Teraz wygrał wybory i będzie kierował związkiem w latach 2018-2020. Alojzy Nowak jest profesorem nauk ekonomicznych i dziekanem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Prócz UW wykłada także we Francji, Wielkiej Brytanii, USA, Rosji, Chinach i w Korei.

Prezes AZS przystępował do wyborów pod hasłem "Szacunek do tradycji - nowoczesne działanie".  Swoje plany będzie realizował z sześcioma wiceprezesami, z którymi stworzył koncepcję programową. W tym gronie znaleźli się m.in. Prezydent Europejskiej Federacji Sportu Studenckiego - Adam Roczek i wiceprezydent Międzynarodowej Federacji Sportu Studenckiego - Marian Dymalski, a także Tomasz Wróbel, Jakub Kosowski, Mariusz Walczak i Maciej Hartfil.

- AZS został w ubiegłym roku najlepszą organizacją sportu akademickiego na świecie i w Europie. Za granicą nasza pozycja jest więc bardzo silna i teraz tylko będziemy ją musieli utrzymać. Jednym z głównych naszych zadań będzie wzmocnienie naszej pozycji w kraju, bo tu nie zawsze jest tak, jak powinno być - powiedział nowy prezes AZS, zapewniając, że dla każdego jest miejsce w Akademickim Związku Sportowym.

AZS jest największą i najstarszą organizacją studencką w Polsce. W tym roku obchodzi 110 rocznicę istnienia. AZS ma 40 tys. członków, a w jego barwach wciąż startuje wiele gwiazd światowego sportu, którzy stanowią o sile polskich reprezentacji m.in. w lekkiej atletyce, pływaniu, szermierce i sportach walki. Drugim filarem działania AZS jest upowszechnianie sportu w środowisku akademickim, czyli organizacja zajęć sportowych w klubach uczelnianych. Sztandarową imprezą są Akademickie Mistrzostwa Polski rozgrywane w ponad 40 dyscyplinach, w których co roku startuje ponad 150 uczelni całego kraju.

Źródło: ZG AZS

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt