MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Ponad 150 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Kutna, Łowicza i Sochaczewa od połowy kwietnia do początku czerwca odwiedziło zakłady Sonoco zlokalizowane w województwie łódzkim i wzięło udział w specjalnych Dniach Otwartych. Młodzi logistycy, elektronicy i spedytorzy zobaczyli jak wyglądają procesy produkcyjne opakowań dla światowych marek. Jesienią ruszy kolejna edycja spotkań, a także program stażowy w wybranych zakładach.

Amerykański koncern Sonoco zaprosił uczniów szkół średnich do udziału w bezpłatnych zajęciach prowadzonych przez doświadczonych inżynierów oraz specjalistów z działu HR w ramach Dni Otwartych. Celem programu, który rozpoczął się w tym roku jest zaprezentowanie uczestnikom, jak wygląda nowoczesny zakład przemysłowy oraz realizowane w nim procesy produkcyjne.

Pierwsza edycja Dni Otwartych spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony placówek edukacyjnych. Podczas wizyt uczniowie zobaczyli jak w praktyce przebiegają poszczególne etapy pracy w naszych zakładach, poznali najnowsze trendy technologiczne, a także dowiedzieli się o innowacyjnych rozwiązaniach w zakresie usług pakowania. Dzięki takim inicjatywom możemy lepiej poznać oczekiwania młodego pokolenia, czyli przyszłych pracowników. Mamy poczucie, że wsparcie uczniów w trakcie edukacji szkolnej może przyczynić się do podjęcia przez nich bardziej świadomych decyzji o przyszłej karierze – mówi Marta Burchard, Commercial & Packaging Development Manager.

Istotną częścią Dni Otwartych były warsztaty przygotowane przez specjalistów z działu HR. Uczniowie pracując w grupach napisali swoje pierwsze CV i dyskutowali o ważnych elementach podczas rozmów rekrutacyjnych.

Wierzymy, że nasze działania okażą się przydatne i już niedługo młodzi uczestnicy będą mogli dołączyć do naszych zespołów. Ze względu na ciągły rozwój w zakładach Sonoco w Łodzi i Strykowie aktualnie poszukujemy ok. 200 pracowników na różne stanowiska. Organizacja Dni Otwartych utwierdziła nas w przekonaniu, że warto inwestować w młodzież, już na etapie edukacji ponadgimnazjalnej. W kolejnym roku szkolnym ponownie otworzymy drzwi naszych zakładów dla uczniów. Chcielibyśmy również pogłębić współpracę z placówkami edukacyjnymi w formie kompleksowego programu stażowego – dodaje Mirosława Myśko z działu HR firmy Sonoco.

Dni Otwarte odbyły się w zakładach Sonoco w Strykowie, Łodzi, Kutnie i Sochaczewie. Jak zapowiadają organizatorzy program będzie realizowany również po wakacjach i kolejne szkoły będą mogły skorzystać z zajęć w przyszłorocznej edycji. Bieżące informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej: www.sonoco.com.pl/ bądź na profilu firmowym na portalach Facebook i LinkedIn: Kariera w Sonoco Polska.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt