MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 

Dobra passa studenckiego zespołu SmartPower z Politechniki Śląskiej nadal trwa! Po zdobyciu tytułu Best University na Mistrzostwach Świata Hydrogen Horizon Automotive Challenge przyszedł czas na prestiżowe zawody Shell Eco-marathon, których runda przygotowawcza miała miejsce na niezwykle wymagającym podparyskim torze RKC Karting Paris we Francji. W czasie niemal tygodniowych zmagań studenci z zespołu SmartPower pomyślnie przeszli inspekcję techniczną i zajęli pierwsze miejsce w kategorii BatteryElectric Prototype, uzyskując znakomity wynik 260 km/kWh!

Zwycięski pojazd – MuSHELLka – po latach przerwy został reaktywowany i w świetnym stylu powrócił do rywalizacji. W nowych barwach i z nową załogą ciągle jest powodem do dumy dla Politechniki Śląskiej.

Zawody we Francji były jedynie przymiarką do mistrzostw Shell Eco-marathon Europe – największego, a jednocześnie najbardziej prestiżowego i innowacyjnego międzynarodowego konkursu ekobolidów, który odbędzie się na początku lipca w Londynie. Podobnie jak w latach ubiegłych zadaniem ekip biorących udział w zawodach jest zaprojektowanie i zbudowanie maksymalnie efektywnych pod względem oszczędzania energii bolidów, a następnie przejechanie nimi możliwie największej odległości na jednostce paliwa. W ubiegłym roku bolid HydroGENIUS, zaprojektowany i zbudowany przez członków drużyny SmartPower, wywalczył 5. miejsce w kategorii pojazdów Urban Concept oraz 9. w Drivers' World Championship podczas Shell Eco-marathonu. Reprezentacja gliwickiej uczelni okazała się najlepsza spośród wszystkich polskich drużyn biorących udział w rywalizacji. Zespół SmartPower ma nadzieję, że podczas tegorocznej, 34. już edycji Shell Eco-marathon Europe wszystkie zdobyte doświadczenia zaowocują kolejnymi sukcesami.

Kontakt: opiekun zespołu mgr inż. Andrzej Jałowiecki – 607 961 563

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt