MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Na Akademii Górniczo-Hutniczej odbyła się 7 maja pierwsza odsłona drugiej serii spotkań z cyklu SciVal Forum Polska organizowanych wspólnie przez Elsevier i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". W spotkaniu otwierającym wzięło udział prawie 100 przedstawicieli uczelni, a każdemu z wystąpień programowych towarzyszyła ożywiona dyskusja i pytania.

Pierwsza odsłona Forum odbyła się w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu, gdzie na spotkaniach z przedstawicielami uczelni upowszechniana była wiedza z zakresu możliwości i zastosowania nowego narzędzia analitycznego SciVal, które to zostało udostępnione polskim uczelniom przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Druga część Forum została zaplanowana na początek maja br. Poniżej znajdą Państwo wszystkie informacje odnośnie miejsca, programu oraz sposobu zgłaszania uczestnictwa.

Lublin - 8 maja, miejsce: Politechnika Lubelska

Warszawa - 9 maja, miejsce: Szkoła Główna Handlowa

Program dla wszystkich miast jest ten sam. Opracowaliśmy go we współpracy z przedstawicielami polskiego środowiska akademickiego, ekspertami tworzącymi rankingi, jak również ze specjalistami w zakresie ewaluacji nauki.

Już dziś na stronie www.scival.com mają Państwo dostęp do szerokich analiz swojej instytucji, również w świetle proponowanych zmian przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Program spotkań został opracowany tak, aby pokazać Państwu w jaki sposób narzędzie SciVal może być wykorzystywane w ewaluacji nauki na każdym jej szczeblu - od indywidualnego naukowca, poprzez uczelnie, aż po cały kraj. Chcemy również przybliżyć Państwu metodykę tworzenia rankingów w oparciu o zasoby bazy Scopus i możliwości narzędzia SciVal.

Liczymy na Państwa aktywny udział, który przyniesie dodatkowo wymianę spostrzeżeń i będzie początkiem dyskusji w środowisku akademickim.

W celu zarejestrowania się prosimy kliknąć w link: https://goo.gl/forms/pDiaz0D49HbwDakn1

Więcej informacji na temat Forum: www.elsevier.com/scival-polska

Będziemy wdzięczni za przekazanie tego zaproszenia Państwa Współpracownikom, zainteresowanym tematyką wydarzenia.

Jeśli mają Państwo sugestie tematów, które warto byłoby poruszyć podczas seminariów, prosimy o skierowanie ich drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program

09:30 – 10:00 - Rejestracja

10:00 – 11:30 - Wyzwania w ewaluacji

Otwarcie

Wyzwania polskich instytucji badawczych w zarządzaniu i ocenie badań przedstawiciel uczelni - gospodarza

Ranking Perspektywy - Zmiany w 2018 roku
Bartłomiej Więckowski, Perspektywy

Wykorzystanie SciVal do odpowiedzi na wyzwania polskich badaczy i instytucji
Christopher James, Krzysztof Szymański, Elsevier

11:30 – 11:45 - Przerwa

11:45 – 13:00 - Wyzwania w ewaluacji II

Bibliometric indicators without secrets
Peter Porosz, Elsevier

Scopus Deep Dive
Christopher James, Elsevier

Zarządzanie widocznością autora i instytucji
Krzysztof Szymanski, Elsevier

13:15 – 14:00 - Przerwa obiadowa

14:00 – 15:30 - SciVal Workshop

15:30  - Zamknięcie

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt