MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

W murach renomowanego Harvardu studiowali m.in. Barack Obama, Mark Zuckerberg, Bill Gates i Natalie Portman. Teraz niebywałą szansę na to mają najzdolniejsi polscy licealiści, studenci oraz absolwenci uczelni szkół wyższych.

Wystartowała właśnie ósma edycja konkursu „Droga na Harvard”, w którym nagrodą główną jest wyjazd na tygodniowy pobyt w Stanach Zjednoczonych, podczas którego laureaci konkursu będą mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają studia na Uniwersytecie Harvarda - najlepszym uniwersytecie na świecie. Jak można wziąć udział? Wystarczy wypełnić formularz aplikacyjny i wykonać dwa zadania w języku angielskim. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 kwietnia 2018 r.

W drodze po więcej doświadczeń

Konkurs Droga na Harvard od kilku lat przykuwa uwagę tysięcy uczniów, studentów i absolwentów uczelni z całej Polski. Do Bostonu może jednak pojechać tylko najlepsza czwórka, która zostanie objęta specjalnym programem mentorskim. Laureaci będą mieli okazję m.in. porozmawiać z polskimi absolwentami Uniwersytetu Harvarda o ich doświadczeniach i sukcesach, które osiągnęli dzięki studiom na renomowanych uczelniach.

- Naszym celem jest znalezienie i zmotywowanie najbardziej uzdolnionej młodzieży, umożliwienie im rozwoju swoich pasji i zainteresowań naukowych. Zależy nam, aby laureaci naszych konkursów stali się przykładem do naśladowania dla innych młodych ludzi w Polsce – mówi Jarosław Góra – dyrektor konkursu oraz wiceprezes Harvard Club of Poland.

Konkurs składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich polega na złożeniu aplikacji i napisaniu eseju, w którym kandydaci mają za zadanie opisać swoje osiągnięcia, zainteresowania i plany na przyszłość. Kandydaci powinni wyróżniać się osiągnięciami naukowymi, sportowymi czy artystycznymi, a także działalnością społeczną. Organizatorzy spośród nadesłanych prac wybiorą 30 najlepszych, których autorzy zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne. Na ich podstawie Kapituła Konkursu wybierze 15 osób, którzy uzyskają tytuł Laureata Konkursu Droga na Harvard oraz otrzymają zaproszenie na Galę Finałową, podczas której zostaną ogłoszeni Laureaci Nagrody Głównej.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie: www.droganaharvard.pl/wyslij-zgloszenie.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt