MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Do grona studentów-cudzoziemców na Politechnice Opolskiej dołączyło 25 Hindusów. Nowi studenci będą uczyli się na mechanice i budowie maszyn oraz inżynierii środowiska. Pełne studia w języku angielskim po raz pierwszy uruchomił dla nich Wydział Mechaniczny.

Przyjazd tak licznej grupy studentów to efekt umowy podpisanej pomiędzy polskim i hinduskim środowiskiem akademickim reprezentowanym odpowiednio przez KRASP oraz najbardziej uprzemysłowiony stan Indii – Gujarat. Politechnika Opolska jest pierwszą, polską uczelnią, która wykształci na mocy porozumienia tamtejszą młodzież.

W imieniu rektora prof. Marka Tukiendorfa nowych studentów przywitał prorektor ds. studenckich i inwestycji prof. Krzysztof Malik. Towarzyszyli mu współautorzy nawiązania opolsko-indyjskiej współpracy — wiceprezydent Opola Maciej Wujec, wiceprezes fundacji „India International Foundation” Maharshi Shah, prodziekan ds. współpracy i rozwoju Wydziału Mechanicznego dr hab. inż. Anna Król, prof. PO oraz Pyiush Mittal z sulisławskiego Centrum Jogi i Ajurwedy. Gościem specjalnym był charge d’affaires ambasady Indii w Polsce – Shri Takhi.

Podczas spotkania studenci otrzymali wiele praktycznych wskazówek. Poznali wykładowców opiekujących się ich kierunkami – dr inż. Stanisława Anweilera i dr inż. Michała Bohma oraz mentorów służących wszelką pomocą. Cenne informacje na temat programu Erasmus + przekazała im również Elżbieta Cieślak z Działu Współpracy Międzynarodowej. Studiowanie na Politechnice Opolskiej studentem Politechniki Opolskiej stwarza Hindusom możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy. Podkreślają zgodnie, że Opole jest piękne, kameralne i otwarte.

Źródło: Politechnika Opolska

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt