MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza ambitnych studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych do składania wniosków o stypendia Fulbrighta na wyjazd do USA w roku akademickim 2019-20.

Obecnie trwa nabór do trzech programów:

Fulbright Graduate Student Award: program stypendialny dla osób zainteresowanych rozpoczęciem studiów graduate (np. magisterskich lub doktoranckich) w USA, finansujący pierwszy rok studiów z możliwością przedłużenia na drugi rok. Program oferuje także wsparcie w procesie wyboru programu studiów i aplikowania. Wyjazd jest możliwy na każdą akredytowaną amerykańską uczelnię. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 kwietnia.
Dowiedz się więcej: https://goo.gl/FEisQh

Fulbright Junior Research Award: program stypendialny dla doktorantów z polskich jednostek naukowych, umożliwiający wyjazd na 6-9 miesięcy do USA w celu zebrania materiałów do rozprawy doktorskiej. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja.
Dowiedz się więcej: https://goo.gl/QVjPT6

Fulbright Senior Award: program dla pracowników naukowych zainteresowanych wyjazdem badawczym lub badawczo-dydaktycznym (trwającym od 3 do 9 miesięcy) do USA. Stypendium może być zrealizowane w każdej akredytowanej amerykańskiej uczelni, a także w instytutach badawczych non-profit oraz niektórych instytucjach rządowych. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 maja.
Dowiedz się więcej: https://goo.gl/RrQXom

Program Fulbrighta to prestiżowy program wymiany akademickiej i kulturowej między Stanami Zjednoczonymi a innymi krajami, obecny w Polsce nieprzerwanie od 1959 r. Stypendia Programu Fulbrighta umożliwiły ponad 2000 utalentowanym polskim studentom, doktorantom i pracownikom naukowym wyjazd do USA oraz ponad 2000 Amerykanom na przyjazd do Polski. Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta, fundacja, która administruje Programem w Polsce, przyznaje rocznie około 50 stypendiów dla obywateli Polski oraz 50 stypendiów dla obywateli Stanów Zjednoczonych.

Więcej informacji o Programie Fulbrighta w Polsce:

www.fulbright.edu.pl
www.facebook.com/FulbrightPolska

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt