MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

W Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się Gala Przedsiębiorczości podsumowująca 14. edycję Dnia przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Dzięki możliwości odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy Dzień Przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. W trakcie wizyty uczniowie mogą zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania, a także zapoznać się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Na uroczystości gościła Anna Zalewska, minister Edukacji Narodowej, która podkreśliła, że Dzień przedsiębiorczości jest modelowym rozwiązaniem, pokazującym jak powiązać naukę w szkole z praktycznym doświadczeniem.

- Kiedy dyskutowaliśmy przed wdrażaniem reformy edukacji, analizowaliśmy również działania związane z realizacją waszego konkursu. Dzięki temu pozwoliliście nam wprowadzić obowiązkowe zajęcia z doradztwa zawodowego w szkołach – powiedziała minister Zalewska.

W 2017 roku w Dniu przedsiębiorczości uczestniczyło prawie 36 tysięcy uczniów z 630 szkół oraz 36 tysięcy wolontariuszy z ponad 12 tysięcy firm i instytucji. We wszystkich edycjach programu wzięło udział 553 885 uczniów.

Podczas Gali nagrodzono najaktywniejsze szkoły, firmy i instytucje, a także najaktywniejszych szkolnych koordynatorów oraz uczniów wyróżnionych w konkursie „Jak Dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe.”

- Miałam możliwość zobaczenia na własne oczy profesjonalnego sprzętu monitorującego funkcje życiowe pacjentów, mogłam uczestniczyć w porodzie przez cesarskie cięcie. Teraz wiem, że moim celem i powołaniem jest pomoc potrzebującym i ratowanie ludzkiego życia – opisuje swoje doświadczenie z Dniem przedsiębiorczości Wiktoria Nogalska, laureatka konkursu w kategorii praca pisemna.

Wioletta Czepukoić z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Marii Skłodowskiej-Curie w Grudziądzu, laureatka konkursu na najaktywniejszego szkolnego koordynatora przyznaje, że to wyróżnienie ma dla niej duże znaczenie.

- Cieszę się, że ta praca jest doceniana i że możemy motywować młodzież do aktywności. Dzięki udziałowi w programie] mamy lepszą współpracę z lokalnym rynkiem. […] Pracodawcy wiedzą, że szkoła przygotowuje młodych ludzi do wejścia na rynek pracy i chętniej zatrudniają takich uczniów. 

Istotnym elementem programu jest aktywizacja dorosłych w ramach wolontariatu pracowniczego na rzecz edukacji młodzieży.

- To jest właśnie ten czas kiedy można podjąć z punktu widzenia młodego człowieka decyzję, która będzie dla niego dobra i będzie kluczowa dla jego kariery zawodowej, a nie będzie to decyzja przypadkowa  – mówi Jan Zając, Prezes Zarządu Ziko Apteka Sp. z o.o.

Gala zainaugurowała 15. edycję Dnia przedsiębiorczości, która uzyskała Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest pozarządową organizacją pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. Programy Fundacji przygotowują młodzież do wejścia na rynek pracy, uczą przedsiębiorczości i poruszania się w świecie finansów.

Dotychczas w programach Fundacji wzięło udział ponad 7 milionów uczniów z całej Polski.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.junior.org.pl.  

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt