MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Metoda nauczania Montessori opiera się na wykorzystaniu kreatywności dziecka, na wydobyciu z niego najlepszych cech. Szkoły i przedszkola pracujące zgodnie z tą metodą nauczają w duchu jedności, pokoju, ekologii ze szczególnym zwróceniem uwagi na zdrowie dzieci i ich świadomość otaczającej rzeczywistości. Placówki oświatowe Montessori opierają się na najnowocześniejszych metodach nauczania, a zarówno pracownicy jak i rodzice uczniów nie szczędzą środków służących właściwemu rozwojowi swoich podopiecznych.

Organizowana przez Agencję Promotion Plus wraz ze Stowarzyszeniem Polski Instytut Montessori VIII Międzynarodowa Konferencja Montessori to wydarzenie skupiające ponad 700 nauczycieli, dyrektorów szkół i rodziców z całej Polski, którzy mają ogromny wpływ na kształtowanie świadomości naszego społeczeństwa. Konferencja cieszy się dużym zainteresowaniem o czym świadczy rosnąca z roku na rok liczba uczestników.

Wykłady i warsztaty prowadzą światowej sławy polscy i zagraniczni prelegenci. A w programie tego trzydniowego wydarzenia znajdą się między innymi wykłady dotyczące: filozofii Montessori łączącej rodziny wokół czynności życia codziennego, sztuki gościnności zaczerpniętej oraz szereg warsztatów z dbałości o prawa naturalne dziecka, sensoryki dzieci, edukacji zintegrowanej, żywienia i zdrowia dzieci, propozycji pozaszkolnych lekcji tematycznych, nauczania muzyki w przedszkolu, innowacyjnych metod nauczania języków obcych.

Dodatkowo oprócz bogatego programu dydaktycznego uczestnicy będą mogli skorzystać z oferty stoisk promujących swoje produkty podczas całego wydarzenia. Są to głównie wydawnictwa i producenci zabawek i pomocy edukacyjnych.

VIII Międzynarodowa Konferencja Montessori odbędzie się 13-15 kwietnia br. w Warszawie na Akademii Wychowania Fizycznego ul. Marymoncka 34.

www.konferencja-montessori.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt