MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Discover Europe 2018 to 15. jubileuszowa edycja ogólnoeuropejskiego konkursu fotograficznego dla studentów. W myśl idei przyświecającej ESN tworzy on niepowtarzalną platformę do wymiany fotograficznych wrażeń, wizji i aspiracji niezależnie od narodowości. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych zdjęć w 3 kategoriach, czym zajmuje się jury złożone z profesjonalnych fotografów.

Istotą konkursu jest uchwycenie oblicza współczesnej Europy widzianej oczami młodych mieszkańców, gdyż to oni będą kiedyś kształtować przyszły obraz naszego kontynentu. Konkurs Discover Europe już dziś daje im niezwykłą szansę przekazania tych wrażeń i nawiązania międzynarodowego dialogu.

W tym roku konkurs Discover Europe został zgłoszony do ogólnopolskiej olimpiady projektów społecznych „Zwolnieni z Teorii”.

Uczestnicy rywalizują w trzech podstawowych kategoriach

  • Citizen of Europe – portret- różnorodne zdjęcia Europejczyków
  • Postcard form Europe – krajobraz oraz architektura- wspomnienia z podróży
  • Surprise me Europe- reportaż- intrygujące I aktualne wydarzenia, które miały miejsce w Europie

Nadsyłanie prac potrwa od 1 do 31 marca.

Uroczysta gala finałowa, na która zostaną zaproszeni laureaci konkursu, jury, koordynatorzy oraz partnerzy, odbędzie się w maju 2018r. w Warszawie i połączona zostanie z wernisażem fotografii oraz bankietem. W tym roku towarzyszyć jej będą obchody 20-lecia Stowarzyszenia ESN Polska.

Discover Europe co roku otrzymuje honorowy patronat Parlamentu Europejskiego, Polskiej Fundacji imienia Roberta Schumana oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Inicjatywa ta została doceniona w 2013 roku w konkursie o Europejską Nagrodę Młodzieżową imienia Karola Wielkiego, organizowanego przez Parlament Europejski, w którym Discover Europe zajął zaszczytne drugie miejsce.

Organizatorem konkursu jest studencka organizacja non-profit Erasmus Student Network powstała przy Komisji Europejskiej. Obecnie to to 13 000 aktywnych członków z 37 państw europejskich.

Organizacja poprzez swe projekty, ma ogromny wpływ na jakość kształcenia w Unii Europejskiej.

Zajmuje się bowiem promowaniem mobilności wśród studentów oraz zachęca do poznawania nowych kultur. Działalność w organizacji pozwala rozwinąć umiejętności zarządzania ludźmi i projektami, a także budować silne międzynarodowe kontakty. ESN w Polsce to 42 sekcje i ponad 2000 aktywnie działających członków

Więcej informacji na stronie discovereurope.esn.pl oraz fanpage’u Discover  Europe na facebook’u

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt