MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni jest jedną z bardzo niewielu szkół w Polsce i prawdopodobnie jedynym liceum w Gdyni oraz na Pomorzu, w którym bal studniówkowy organizowany jest w budynku szkoły.

Każdego roku uczniowie z klas maturalnych pod opieką wychowawców i przy wydatnej pomocy rodziców zamieniają aulę Gdyńskiej Trójki w salę balową, a szkolne korytarze w wytworne sale jadalne. Przez kilka dni poprzedzających studniówkę dekorowane są pomieszczenia liceum. Podobnie jak w roku ubiegłym podłoga w szkolnej auli została wyłożona specjalną nawierzchnią sprzyjającą wszelkim tańcom. Przygotowania do balu studniówkowego to także kilkanaście godzin prób poloneza, a także kilkadziesiąt lekcji tańca towarzyskiego, w tym przede wszystkim walca angielskiego, dla chętnych uczniów. Zarówno próby poloneza jak i lekcje tańca towarzyskiego prowadzone są od lat przez panią prof. Małgorzatę Szymańską-Pancewicz, która do każdego poloneza przygotowuje inny oryginalny układ figur tanecznych.

W tym roku studniówka w III LO w Gdyni rozpoczęła się polonezem na ponad  110 par  (następnie walc angielski w mniejszym gronie ) o godz. 19.00 w sobotę 20 stycznia,  a zakończyła się nad ranem następnego dnia. Do końca balu bawiło się wyjątkowo wielu maturzystów. W programie  znalazło się miejsce na przedstawienie szkolnego kabaretu CHAŁA, degustację o północy wyjątkowego tortu, pamiątkowe fotki i filmy, ale przede wszystkim był to czas na znakomitą zabawę - ostatnią szkolną zabawę taneczną pod opieką nauczycieli, a także rodziców (dyżury Rady Rodziców ).

Dokładnie 109 dni po swojej STUDNIÓWCE w poniedziałek 30 kwietnia 2018 swoją sesję egzaminacyjną rozpoczną w auli Gdyńskiej Trójki maturzyści międzynarodowi / pierwszy egzamin pisemny będzie z języka polskiego /, a maturzyści krajowi przystąpią  do swojego pierwszego egzaminu dojrzałości / z języka polskiego / w sali gimnastycznej  III LO kilka dni później w piątek 4 maja, czyli dokładnie 113 dni po studniówkowym balu.

Wiesław Kosakowski - dyrektor III LO w Gdyni

Fotografie: archiwum III LO w Gdyni

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt