MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Z końcem listopada ruszył nabór do pierwszej edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu Machine Learning i Data Science – „Data Science Masters”. Jego organizatorem jest Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, który w tym roku uruchomił nowy kierunek studiów – Inżynieria i analiza danych (Data Science) – dla wszystkich chcących się kształcić i rozwijać w tym kierunku.

  • Politechnika Warszawska i firma Nethone zapraszają wszystkich absolwentów polskich uczelni do zgłaszania swoich prac magisterskich do konkursu “Data Science Masters”.
  • Do wygrania atrakcyjne nagrody finansowe, a dla wybranej osoby możliwość wzięcia udziału w projekcie badawczo-rozwojowym firmy Nethone.
  • Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy z zakresu Data Science oraz wyłonienie najlepszych i najciekawszych prac magisterskich z tej dziedziny, obronionych w ciągu ostatnich dwóch lat.
  • W Jury konkursu zasiądą przedstawiciele najlepszych ośrodków akademickich w Polsce.
  • Termin naboru prac upływa 20 stycznia 2018 r.

Inicjatywa ma na celu popularyzację wiedzy z zakresu Data Science oraz wyłonienie najciekawszych prac magisterskich, które powstały w tym obszarze na polskich uczelniach na przestrzeni ostatnich 2 lat. Polska należy do grona krajów mogących poszczycić się najlepszymi specjalistami z tej dziedziny. Szykuje się zatem zacięta rywalizacja, a przed Jury niełatwe zadanie.

Prace oceni Komisja Konkursowa, w skład której wejdą przedstawiciele najlepszych uczelni wyższych w Polsce. Dla laureatów konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody finansowe, a dla wybranej osoby możliwość wzięcia udziału w projekcie badawczo-rozwojowym firmy Nethone (https://nethone.com), fundatora nagród w konkursie. Nethone to wiodący dostawca opartych na sztucznej inteligencji rozwiązań do zapobiegania fraudom oraz z obszaru Business Intelligence. Warszawska firma od ponad roku blisko współpracuje z wybranymi ośrodkami akademickimi.

Jesteśmy świadkami rewolucji, jaką niosą zastosowania nowoczesnych metod analizy danych. Autonomiczne samochody, spersonalizowana medycyna, systemy rekomendacyjne to jedynie wybrane przykłady z olbrzymiej liczby szalenie ciekawych problemów z obszaru Machine Learning i Data Science.” – mówi przewodniczący Komisji Konkursowej - dr hab. inż. Przemysław Biecek. „Coraz więcej ciekawych problemów rozwiązywanych jest w Polsce, również w ramach prac dyplomowych. Dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować konkurs na najlepszą pracę magisterską, aby wyróżnić i przedstawić szerszej publiczności najciekawsze prace dotyczące opracowanych nowych metod i innowacyjnych zastosowań analizy danych. Niech najlepsze prace inspirują kolejne roczniki” – dodał.

Do konkursu można zgłaszać prace magisterskie dotyczące tematyki zaawansowanej analizy danych, uczenia maszynowego, inżynierii danych, sztucznej inteligencji oraz statystyki. Termin naboru prac upływa 20 stycznia 2018 r.

Gala Finałowa konkursu odbędzie się 14 marca 2018 r., w Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Podczas spotkania nastąpi uroczyste wręczenie nagród, a laureaci będą mieli okazję zaprezentować wyniki swoich prac publiczności zgromadzonej w Auli Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

„Data Science Masters to kolejna z licznych inicjatyw, w które angażujemy się jako firma bardzo aktywna w środowisku akademickim i z tym środowiskiem silnie związana. Dzięki konkursowi możemy być bliżej młodych i zdolnych ludzi, którzy tak jak my pracują nad innowacyjnymi metodami przetwarzania danych i – mam nadzieję – odkryć wśród nich prawdziwe diamenty” – powiedział Hubert Rachwalski, COO, Nethone. „W czerwcu tego roku uruchomiliśmy na Politechnice Warszawskiej nowoczesne laboratorium Data Science, MI^2 DataLab, sponsorujemy różnego rodzaju meet-upy i konferencje poświęcone tej tematyce. Zaangażowanie w konkurs organizowany przez Politechnikę jest więc dla nas czymś naturalnym” – dodał. 

Więcej informacji na temat konkursu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: www.datasciencemasters.edu.pl

***

O Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych PW

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej powstał w 1999 roku w wyniku podzielenia Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. Wydział może pochwalić się wysoką pozycją naukową (kategoria A) oraz wysokim poziomem kształcenia, zaangażowaniem kadry naukowo-dydaktycznej w działalność publikacyjną oraz prowadzeniem dużych projektów informatycznych, w tym projektów zakończonych wdrożeniami. Obecnie na Wydziale studiuje około 1000 studentów.

www.mini.pw.edu.pl

O Nethone

Nethone jest dostawcą bazujących na sztucznej inteligencji rozwiązań Business Intelligence i do zapobiegania fraudom w sektorze e-commerce. Firmę założyli w 2016 roku doświadczeni specjaliści w dziedzinie analizy danych, bezpieczeństwa cyfrowego, ryzyka i zarządzania. Misją Nethone jest umożliwienie e-sprzedawcom skutecznego przekuwania wyzwań i zagrożeń na dochody i rozwój.

www.nethone.com 

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt