MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Przedstawiciele instytucji zatrudniających naukowców wyróżnionych przez KE logo HR Excellence in Research za zapewnianie atrakcyjnych warunków pracy spotkają się w Warszawie. Seminarium odbędzie się 6 grudnia 2017 roku i zakończy kampanię informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Projekt naukowiec”.

Pomóc naukowcom w rozwoju kariery

Polskie instytucje z sektora „Badania i Rozwój”, wyróżnione przez Komisję Europejską logo HR Excellence in Research, wymienią się doświadczeniami na temat wdrażania zasad Europejskiej Karty Naukowca i kodeksu postępowania przy rekrutacji naukowców. Spotkanie będzie okazją do przywołania dobrych praktyk i pomysłów na uatrakcyjnienie warunków pracy i rozwoju kariery badaczy w wyróżnionych organizacjach.

Jest wiele obszarów, które warto ocenić, aby pomóc polskim naukowcom w rozwoju kariery. To, czy badacze realizują w pełni swój potencjał, zależy w dużej mierze od nich samych, ale także od środowiska zawodowego: pracodawców i osób zarządzających instytucjami, z którymi są związani – tłumaczy Anna Wiśniewska z Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, koordynator projektu i sieci Euraxess w Polsce. – To oni ich rekrutują i rozliczają z efektów pracy. Ważne jest, w jaki sposób to robią. Temu przyjrzymy się podczas seminarium. – dodaje.

Uczestnicy spotkania będą mogli poznać także perspektywę Mary O’Regan, menedżerki ds. HR Excellence z University College Cork, zagranicznego eksperta oceniającego wnioski o przyznanie wyróżnienia. – Rozwiązania wypracowane podczas seminarium posłużą przygotowaniu wskazówek dla polskich instytucji, w których pracują naukowcy.

Wydarzenie jest organizowane w ramach „Projektu naukowiec” współfinansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Komisję Europejską. Koordynuje je Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej. Seminarium odbędzie się 6 grudnia 2017 roku w hotelu Mercure Warszawa Grand.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt