MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Pomoc sąsiadce w zakupach, wolontariat w schronisku, czy organizacja świątecznej zbiórki żywności. Sposobów na pomoc innym jest wiele, a jak pomagają polscy uczniowie - tego dowiemy się już wkrótce. Już tylko do końca listopada, młodzi wolontariusze z całego kraju mogą zgłaszać swoje inicjatywy do programu Pramerica Moc Działania.

Spośród uczniów, zgłoszonych przez szkoły z całej w Polski, zostanie wybranych dwunastu laureatów, którzy wezmą udział w serii interesujących warsztatów. Najciekawsze idee młodych wolontariuszy zostaną wyróżnione podczas uroczystej gali, która odbędzie się 22 marca przyszłego roku w Warszawie. Wtedy poznamy również dwóch złotych finalistów programu, których czeka w pełni ufundowany wyjazd do Waszyngtonu. Tam oprócz udziału w inspirujących spotkaniach, laureaci z całego świata będą mieli okazję zwiedzić najciekawsze atrakcje Waszyngtonu oraz wziąć udział w uroczystej gali.

- Do tej pory, chęć udziału w programie zgłosili już uczniowie m.in. z województwa Mazowieckiego, Małopolskiego, Podlaskiego, Zachodniopomorskiego oraz Wielkopolskiego. Cieszymy się, że jest tak wielu wspaniałych młodych ludzi, wrażliwych na otaczający świat i zdeterminowanych, by działać, a szkoły chętnie ich wspierają i doceniają stawiając jako wzór do naśladowania – mówi Małgorzata Morańska, prezes Fundacji Pramerica.

Osoby, które chciałyby podzielić się swoimi inicjatywami mogą wysyłać zgłoszenia do 30 listopada. Aby wziąć udział w programie wystarczy wejść na stronę www.mocdzialania.pl i wspólnie z nauczycielem wypełnić formularz. Wypełniony i podpisany dokument należy dostarczyć skanem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną na adres Fundacji Pramerica.

Pramerica Moc Działania to polska odsłona programu Spirit of Community, który powstał ponad 20 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Jego ideą jest wyróżnienie młodych ludzi w wieku szkolnym, którzy angażują się w inicjatywy społeczne, a dzięki odwadze i chęci działania, zmieniają świat na lepszy.

Więcej informacji o polskiej edycji Pramerica Moc Działania na stronie www.mocdzialania.pl.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt