MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

2 października odbyła się na Politechnice Kijowskiej "KPI" im. Igora Sikorskiego uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Waldemarowi Siwińskiemu, prezesowi Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Waldemar Siwiński, autor książki „Czernobyl”, wygłosił na tej uroczystości mowę na temat znaczenia katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu dla rozwoju cywilizacji naukowo-technologicznej i nowego podejścia do kształcenia inżynierów.

- Czarnobyl wykazał, że technologiczny "rozwój poprzez katastrofy" nie jest już akceptowalny i możliwy - powiedział. Ta katastrofa to zarazem początek nowej ery dla świata inżynierii i nauki, a dla mnie to początek niezwykłej ścieżki, która zawiodła mnie przed laty do Czarnobyla, a dziś do Kijowa. A po drodze wydarzyło się dużo dobrego dla stosunków akademickich Polski i Ukrainy i dla umiędzynarodowienia edukacji i nauki w obu krajach.

Warto przypomnieć, że Waldemar Siwiński był jedynym polskim dziennikarzem, obserwującym proces wytoczony sprawcom katastrofy w elektrowni atomowej w Czarnobylu. Dotarł również do "strefy specjalnej" i rozmawiał z uczestnikami akcji ratunkowej. Od wiele lat wspiera procesy na rzecz rozwoju polsko-ukraińskiej współpracy akademickiej i wymiany studenckiej.

Jesteśmy dumni - gratulujemy!!!

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt