MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Tajemnice kropli krwi, biochemiczny escape room, laboratorium diagnostyczne w pigułce, możliwość samodzielnego wykonania doświadczeń i wiele innych atrakcji czeka na wszystkich chętnych 28-29 września 2017 r. w godzinach 10.00-15.00 na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu przy ul. Jedności 8 w ramach „dni otwartych”.

Bogaty program warsztatów przygotowało ponad 20 katedr. Podczas warsztatów laboratoryjnych w Katedrze i Zakładzie Biofarmacji "Chemia jest piękna, a farmacja jeszcze piękniejsza" pracownicy zaprezentują doświadczenia chemiczne, które można zrobić w domu lub w szkole.

Katedra i Zakład Chemii Klinicznej i Diagnostyki Laboratoryjnej przygotują dla odwiedzających medyczne laboratorium diagnostyczne w pigułce: m.in. prezentację dostępnych w aptece testów do szybkiej diagnostyki laboratoryjnej – testy wykrywające środki uzależniające, testy ciążowe oraz testy wykrywające zakażenia wirusowe lub bakteryjne we krwi, moczu i ślinie.

W Zakładzie Parazytologii będzie można zobaczyć jak wyglądają roztocza kurzu domowego i kleszcze w różnych stadiach rozwoju.

Katedra i Zakład Immunologii i Serologii odsłoni przed zwiedzającymi tajemnice kropli krwi.

Tajemnice życia i chorób będzie można odkryć w Katedrze i Zakładzie Patologii.

Katedra i Zakład Botaniki Farmaceutycznej i Zielarstwa zaprezentują, jak powstają substancje lecznicze z roślin oraz roślinne olejki eteryczne, stosowane w aromaterapii, a na warsztatach z zakresu chemii analitycznej uczniowie będą mieli okazję wykonać doświadczenia polegające na mieszaniu roztworów różnych substancji chemicznych. W wyniku tego powstaną nowe roztwory lub osady o wielu, często zaskakujących kolorach.

Dni otwarte przygotowywane są głównie z myślą o młodzieży, która niedługo stanie przed wyborem kierunku studiów.

Program

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt