MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Łódź na blisko dwa tygodnie stanie się europejską stolicą studentów. Rusza czwarta edycja projektu GGULIVRR@Lodz. Właśnie rozpoczęła się IV edycja projektu GGULIVRR@Lodz. W dniach 11-22 września 2017 r. Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego będzie gościł 60 studentów, a także mentorów z Finlandii, Irlandii, Belgii, Portugalii, Słowenii oraz Francji. Z roku na rok wydarzenie przyciąga coraz więcej uczestników.

Celem GGULIVRR@Lodz2017 jest zaprojektowanie gier i aplikacji pokazujących i promujących dorobek historyczny Łodzi, jej dziedzictwo oraz potencjał kulturalny. Zaangażowanie międzynarodowej grupy studentów będzie także okazją do wypromowania naszego miasta jako ważnego ośrodka akademickiego. Tegoroczna odsłona jest kontynuacją cyklicznych wydarzeń zapoczątkowanych w Porto, w roku 2013, a od 2014 r. odbywających się w Łodzi.

Zadaniem uczestników będzie wypracowanie innowacyjnych rozwiązań z obszaru IT w międzynarodowym i interdyscyplinarnym zespole projektowym. Uczestnicy zostaną podzieleni na 8-10 zespołów, a zadaniem każdego z nich będzie stworzenie w ciągu niecałych dwóch tygodni prototypu gry lub aplikacji, ukazujących Łódź jako miasto atrakcyjne dla studentów zarówno w naszym kraju, jak i  za granicą. –  W skład każdego zespołu wchodzić będą nie tylko studenci kierunków informatycznych i grafiki, ale także turyzmu, zarządzania, biznesu czy kierunków nauczycielskich, itp. Dzięki udziałowi w wydarzeniu będą mieli możliwość zapoznać się z dorobkiem historycznym i potencjałem kulturalnym Łodzi, ale co ważniejsze, będą mieli szansę rozwinąć umiejętności pracy w silnie zróżnicowanym zespole projektowym i nabywania kompetencji poszukiwanych przez pracodawcówArtur Hłobaż, Uniwersytet Łódzki, koordynator projektu GGULIVRR@Lodz2017.

Projekt od dwóch poprzednich edycji objęty jest patronatem Prezydent Miasta Łodzi – Hanny Zdanowskiej oraz programu „Młodzi w Łodzi”. W tym roku uzyskał również patronat Marszałka Województwa Łódzkiego – Witolda Stępnia. Wydarzenie jest wspierane również przez firmy informatyczne i technologiczne, jak takie jak ABB, Accenture, Comarch, Fujitsu, SAP i 9bits – firmę  specjalizującą się w rozwiązaniach z obszaru e-commerce, m-commerce i tworzeniu aplikacji.

Jako członek Rady Biznesu Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ wiem, jak dużym zainteresowaniem wśród studentów marzących o karierze programisty cieszą się wykłady specjalistów z sektora IT, czy przedstawicieli tych firm, które wdrażają najnowsze rozwiązania technologiczne wspierające biznes. Kolejną szansą do takich spotkań jest udział w GGULIVRR@Lodz2017. Poprzednie edycje tego projektu pokazały, że dla wielu studentów jest to pierwsza okazja, by zdobyć doświadczenie w projektowaniu oprogramowania poza murami uczelni i przekonać się, jak wygląda praca software dewelopera w praktyce. Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku młodzi programiści będą mieli niepowtarzalną okazję czerpać wiedzę od siebie nawzajem, a także od polskich i zagranicznych partnerów wydarzenia. 9bits realizuje projekty dla największych marek z branży FMCG, farmaceutycznej czy domów mediowych. Chcąc pokazać studentom, z jakimi wyzwaniami wiąże się zawód programisty, eksperci i software deweloperzy 9bits przez cały okres trwania projektu będą wspierać jego uczestników w tworzeniu nowych koncepcji i czuwać nad aspektami biznesowymi, funkcjonalnymi i pracami programistycznymi. Celem jest, by aplikacje przygotowane przez zespoły GGULIVRR@Lodz2017 były funkcjonalne, atrakcyjne i przygotowane zgodnie z trendami oraz rozwiązaniami w sektorze mobile – zaznacza Marek Safiejko, CEO 9bits, partner projektu i Członek Rady Biznesu Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ.

W projekcie, poza Uniwersytetem Łódzkim, uczestniczyć będą następujące uczelnie: Artesis Hogeschool Antwerpen (Belgia), Centria Ammattikorkeakoulu (Finlandia), Dundalk Institute of Technology (Irlandia), ISPGaya (Portugalia) oraz nowi partnerzy projektu z IUT of Lens (Francja) i University of Maribor (Słowenia). Projekt dofinansowany jest ze środków budżetu Miasta Łodzi w ramach konkursu „Łódź akademicka”.

Więcej informacji

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt