MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Bolid studentów Politechniki Śląskiej wywalczył 5. miejsce w kategorii pojazdów Urban Concept oraz 9. miejsce w Drivers' World Championship podczas tegorocznej edycji Shell Eco-marathonu – międzynarodowych wyścigów pojazdów ekologicznych,  który odbył się w miniony weekend w Londynie. Drużyna z gliwickiej uczelni okazała się najlepsza spośród wszystkich polskich drużyn biorących udział w rywalizacji!

HydroGENIUS, czyli pojazd skonstruowany przez zespół Smart Power z Politechniki Śląskiej, przejechał aż 104 km na jednym litrze wodoru. Tym samym zajął 5. miejsce w kategorii Urban Concept, w której celem było przejechanie jak największej odległości na jednym litrze paliwa lub jednej kWh energii.

Politechniczny bolid wziął również udział w prestiżowym wyścigu Drivers' World Championship, gdzie rywalizował z pojazdami w swojej kategorii z Europy, Azji oraz Ameryki Północnej i Południowej. Ostatecznie ekipa Smart Power zajęła 9. miejsce.

W największym i zarazem najbardziej prestiżowym i innowacyjnym konkursie pojazdów energooszczędnych Shell Eco-marathon w tym roku wzięło udział ponad 170 drużyn z całego świata. Polskę reprezentowało pięć drużyn z politechnik: Śląskiej, Warszawskiej, Gdańskiej, Lubelskiej oraz Państwowej Wyższej Szkoły im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Bolid studentów Politechniki Śląskiej zakończył rywalizację na najwyższej lokacie wśród naszych krajowych pojazdów.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt