MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

Z okazji Dnia Dziecka studenci Politechniki Śląskiej przygotowali dla najmłodszych pacjentów Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego w Katowicach specjalną atrakcję – zabrali je w świat robotyki! Roboty sumo, platformy gąsienicowe, drony i roboty z klocków Lego podbiły serca dzieciaków.

Dzieci, które spędziły swoje święto na oddziale okulistyki, mogły na własne oczy zobaczyć, jak wyglądają prawdziwe roboty, dowiedzieć się, jak powstają i do czego można je wykorzystać. Miały również szansę same pobawić się w konstruktorów. Ze specjalnie przygotowanych klocków Lego, pod czujnym okiem studentów, mali pacjenci sami budowali swoje roboty i tym samym na własnej skórze mogli się przekonać, jak to jest być inżynierem.

Dzieciaki miały również niepowtarzalną okazję zobaczyć roboty sumo w akcji i stojąc za sterami maszyn, zmierzyć się z kolegami na ringu. Na szpitalnym korytarzu odbywały się także wyścigi robotów mobilnych. Zabawa była tak dobra, że do najmłodszych przyłączyli się nawet studenci medycyny.

W niecodzienny świat robotyki najmłodszych pacjentów zabrali członkowie Studenckiego Koła Naukowego Zastosowania Metod Sztucznej Inteligencji AI-METH z Politechniki Śląskiej.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt