MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


26 kwietnia 2017 r. tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju zamiast do szkoły pójdzie do pracy. Powód - Dzień przedsiębiorczości, który od 14 lat organizuje Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Wydarzenie objął Honorowym Patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Dzień przedsiębiorczości skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji dotyczących ich dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez kilkugodzinne praktyki w wybranym miejscu pracy uczniowie mają możliwość zapoznania się ze specyfiką danego zawodu oraz pozyskania informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania. Bardzo istotne jest również włączenie dorosłych w działania na rzecz edukacji młodzieży.

Uczniowie są zgodni, że Dzień przedsiębiorczości to dla nich szansa na uniknięcie błędów w dorosłym życiu. Karolina Luber, uczennica z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Ekonomicznych w Żywcu i jedna z laureatek konkursu „Jak Dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe” bardzo się cieszy, że jej szkoła włączyła się do programu, a ona sama mogła się przekonać, jak ważne są dla niej hobby i pasja: „(…) Dzień przedsiębiorczości spędziłam w zakładzie fotograficznym. Wybrałam zupełnie inny kierunek niż ten, w którym się kształcę. Chciałam sprawdzić, która z dwóch opcji będzie dla mnie lepsza. Doszłam do wniosku, że będę się rozwijać w kierunku fotografii, czyli mojej pasji”.

14. edycja programu została zainaugurowana 12 kwietnia br. podczas Gali Przedsiębiorczości z udziałem Pani Minister Marzeny Machałek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej:

„(…) Program Dzień przedsiębiorczości bardzo pięknie wpisuje się w cele, które stawia sobie Ministerstwo (…) Weryfikuje marzenia, oczekiwania uczniów, a także ułatwia dokonywanie wyborów. Bardzo się cieszę, że tyle tysięcy młodych ludzi bierze w nim udział.”

Statystyki są imponujące. Od początku trwania programu uczestniczyło w nim ponad pół miliona uczniów i taka sama liczba towarzyszących im wolontariuszy. Co roku w programie bierze udział około 15 tysięcy firm i instytucji z całej Polski.

Więcej informacji na www.dzien-przedsiebiorczosci.junior.org.pl

Kontakt z koordynatorem programu:

Andrzej Pierchała
tel. +48 32 426 76 86
tel. kom.: +48 502 144 458
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest pozarządową organizacją pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych.

Fundacja działa w ramach Junior Achievement Worldwide, najstarszej i najszybciej rozwijającej się na świecie organizacji zajmującej się edukacją ekonomiczną młodych ludzi, działającej obecnie w stu dwudziestu krajach.

Nasze programy przygotowują młodzież do wejścia na rynek pracy, uczą przedsiębiorczości i poruszania się w świecie finansów. Ucząc poprzez działanie, oferujemy wiele możliwości praktycznego sprawdzenia wiedzy. Staramy się rozwijać umiejętność krytycznego myślenia oraz kształtować aktywny stosunek do życia.

Aktualnie realizujemy 12 programów i projektów dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, w ramach których organizowane są ogólnopolskie konkursy. Uczestnicząca w nich młodzież ma możliwość reprezentowania Polski podczas międzynarodowych edycji konkursów.

Kielecka 1/1 02-504 Warszawa tel. 48 22 845 08 81  fax: 48 22 899 29 86  www.junior.org.pl

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt