MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej oraz firma Philips Royal Polska wspólnie utworzą Śląskie Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu. Nowoczesna sieć laboratoriów ma powstać do 2020 roku. Inauguracja współpracy odbędzie się w poniedziałek, 13 marca, o godz. 11.00 w hotelu Diament w Zabrzu przy ul. 3 Maja 122a.

W trakcie spotkania zostanie zawarta umowa pomiędzy Wydziałem Inżynierii Biomedycznej a koncernem Philips Polska – partnerem strategicznym projektu. Zostanie również podpisany list intencyjny o współpracy pomiędzy zabrzańskim wydziałem Politechniki Śląskiej oraz Nyenrode Business University w Breukelen – jednym z najlepszych uniwersytetów ekonomicznych w Holandii, który będzie patronował całemu przedsięwzięciu, współpracując z Wydziałem Inżynierii Biomedycznej na płaszczyźnie naukowej i dydaktycznej.

– Śląskie Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu będzie się składać z sieci nowoczesnych laboratoriów, które zostaną usytuowane na Wydziale Inżynierii Biomedycznej, w wybudowanym specjalnie na potrzeby centrum nowoczesnym budynku. Będą tam prowadzone badania dotyczące innowacyjnych technologii z zakresu inżynierii biomedycznej – mówi prof. Marek Gzik, dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej.

Centrum powstać ma w oparciu o projekt Assist Med Sport Silesia, który znalazł się na liście projektów kluczowych województwa śląskiego. Projekt, na kwotę 90 mln zł, ma zostać realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Planowane centrum wzbudza duże zainteresowanie w środowisku medycznym, dlatego też w spotkaniu wezmą udział dyrektorzy szpitali zlokalizowanych na terenie województwa śląskiego oraz dyrektorzy instytutów naukowo-badawczych prowadzących działalność badawczą w obszarze inżynierii biomedycznej. Będą również obecni przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz władze Zabrza.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt