MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Informacje o maturze - z pierwszej ręki, porady fachowców, prezentacja oferty kształcenia uczelni z całej Polski i zagranicy – tego właśnie potrzeba na dwa miesiące przed maturą. Zatem maturzyści – na Salon! Młodsi koledzy też są mile widziani...

Najprostsza  recepta na sukces – na maturze, na studiach, w pracy, w życiu – jest banalnie prosta: trzeba zebrać jak najwięcej informacji, mądrze wybrać najlepszą opcję (samodzielnie albo z fachową pomocą), przygotować co najmniej jedno wyjście awaryjne i – działać!

Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2017, który odbędzie się 10 i 11 marca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie to miejsce, gdzie ów przepis na sukces wyjątkowo łatwo zrealizować. W jednym miejscu spotkają się tam bowiem eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, doradcy zawodowi, psychologowie i pedagodzy z poradni, ludzie z biur karier i agencji zatrudnienia, przedstawiciele uczelni ze wszystkich ośrodków akademickich w Polsce, a także z wielu innych krajów.

Dlaczego na Salon powinni KONIECZNIE przyjść maturzyści, a ich młodszym kolegom ta wizyta też się przyda? Na Salonie znajdą odpowiedzi na kilka bardzo ważnych pytań:

  1. Jak dobrze zdać maturę? – poradzą eksperci OKE w Warszawie. Czyli: informacje z pierwszej ręki o procedurach, wymaganiach, najczęściej popełnianych błędach i sposobach ich unikania. W programie Salonu znajdą się prezentacje na temat przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: historii, wos, geografii, chemii, biologii, fizyki.
  2. Co i gdzie studiować? – w najlepszym wyborze pomogą doradcy zawodowi i psychologowie, a przedstawiciele uczelni zaprezentują ofertę kształcenia, zasady przyjęć, nowe kierunki, warunki studiowania.
  3. W jaki sposób odnaleźć się na rynku pracy? – wiedzą (i powiedzą) ludzie z agencji zatrudnienia i doradcy urzędu pracy. Bonus: praktyczne warsztaty pisania CV i zachowania podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
  4. Czy warto studiować za granicą? I gdzie, na jakich zasadach? - doradzą przedstawiciele uczelni i instytucji edukacyjnych z wielu krajów. Droga do studiowania za granicą jest prostsza niż się wydaje, naukę można sfinansować ze stypendiów i preferencyjnych kredytów, zatem jeśli komuś marzy się daleki wyjazd po wiedzę, MUSI przyjść na Salon!
  5. Chcę być artystą, ale nie wiem, czy się nadaję? – na pytanie, które dręczy niejednego maturzystę, odpowiedzą osoby zajmujące się rekrutacją na Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza i Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Warto posłuchać ich rad i sugestii przed przystąpieniem do tego trudnego konkursu.

Międzynarodowy Salon Edukacyjny to miejsce, gdzie można zobaczyć swoją przyszłość, choć nie ma tam magicznych luster ani wróżek. Dobrze poinformowani ich nie potrzebują!

www.salon.perspektywy.pl

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt