MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni jest jedną z niewielu szkół w Polsce i prawdopodobnie jedynym liceum w Gdyni oraz na Pomorzu, w którym BAL STUDNIÓWKOWY organizowany jest w budynku szkoły.

Każdego roku uczniowie z klas maturalnych pod opieką wychowawców i przy wydatnej pomocy rodziców zamieniają aulę Gdyńskiej Trójki w salę balową, a szkolne korytarze w wytworne sale jadalne. Przez kilka dni poprzedzających STUDNIÓWKĘ w wyjątkowy sposób dekorowane są pomieszczenia liceum. W tym roku nawet podłoga w szkolnej auli została wyłożona specjalną nawierzchnią sprzyjającą wszelkim tańcom i tym klasycznym /walc, tango /, i tym zdecydowanie nieklasycznym. Przygotowania do BALU STUDNIÓWKOWEGO to także kilkanaście godzin prób poloneza, a także kilkadziesiąt - już od listopada - lekcji tańca towarzyskiego dla chętnych uczniów, nauczycieli i rodziców.

Na każdej STUDNIÓWCE w III LO w Gdyni podczas poloneza obowiązuje inny układ taneczny opracowywany i reżyserowany przez Panią prof. Małgorzatę Szymańską- Pancewicz, która w tym roku była także głównym reżyserem całej STUDNIÓWKI.

W tym roku STUDNIÓWKA w III LO w Gdyni rozpoczęła się polonezem na ponad 110 par ( następnie walc angielski w mniejszym gronie ) o godz. 19.00 w sobotę 4 lutego, a zakończyła się po godz. 4.00 na ranem w niedzielę 5 lutego. Do końca BALU bawiło się wyjątkowo wielu maturzystów. W programie BALU znalazło się miejsce na przedstawienie szkolnego kabaretu CHAŁA, degustację wyjątkowego tortu o północy, pamiątkowe fotki i filmy, ale przede wszystkim był to czas na znakomitą zabawę - ostatnią szkolną zabawę taneczną.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt