MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


W piątek 13 stycznia 2017 r. w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach uczniowie liceów i techników w regionie będą zmagać się z drugim etapem Olimpiady Statystycznej. Nagrodę główną - wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli - dla zwycięzcy etapu okręgowego ufundował i wręczy w tym dniu tuż po ogłoszeniu wyników europoseł prof. Jerzy Buzek. W ceremonii wręczenia nagród (ok. godz. 17:00) udział weźmie również rektor dr hab. Robert Tomanek, prof. UE.

W roku 2016 ruszyła pierwsza edycja ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej, która zakończy się wiosną 2017 r. W listopadzie odbył się szkolny etap Olimpiady, który miał postać testu online. W województwie śląskim na tym etapie rywalizowało 162 uczniów, z których aż 69 dostało się do etapu okręgowego. Śląskie po względem liczby uczestników jest drugim województwem w Polsce.

Organizatorami tych zawodów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych są: Główny Urząd Statystyczny, Polskie Towarzystwo Statystyczne oraz Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jest partnerem Olimpiady Statystycznej i aktywnie włączył się w realizację przedsięwzięcia. W głównym komitecie olimpiady przygotowującym i organizującym całe wydarzenie na 6 osób aż 2 to pracownicy tejże uczelni: prof. dr hab. Grażyna Trzpiot oraz dr hab. Grzegorz Kończak, prof. UE. Ponadto wśród 4 osób odpowiedzialnych za przygotowanie zadań, z którymi zmagają się olimpijczycy są: dr hab. Tomasz Żądło oraz dr Justyna Majewska z UE w Katowicach.

Uczestnicy Olimpiady wykazują się talentami z zakresu bardzo cenionej obecnie na rynku pracy umiejętności analizy danych statystycznych. Wśród nagród dla laureatów i finalistów Olimpiady Statystycznej są indeksy na prestiżowe uczelnie, m.in. na dowolny kierunek na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach - na dowolny kierunek. Oznacza to, że będą oni przyjmowani z pominięciem postępowania rekrutacyjnego. Jest więc o co walczyć.

Więcej informacji na podstronie Olimpiady Statystycznej Głównego Urzędu Statystycznego

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt