MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


„Kraj, który by się technicznie zaniedbał, lub co gorsza programowo od techniki odwrócił, dobrowolnie skaże się na rolę służebną wobec innych narodów...” Tadeusz Kotarbiński

11 stycznia odbyły się w całym kraju zawody okręgowe XLIII Olimpiady Wiedzy Technicznej. Przystąpiło do nich 1135 uczniów szkół ponadpodstawowych zakwalifikowanych  na podstawie wyniku osiągniętego w zawodach szkolnych, które rozegrane były w październiku ubr. Polegały one na rozwiązaniu zestawu testów obejmującego podstawowe prawa techniki i fizyki oraz kilku zadań.

Wzięło w nich udział 8073 uczniów reprezentujących 404 szkoły, tak zawodowe jak i licea ogólnokształcące. Warunkiem do zakwalifikowania się do zawodów okręgowych było zdobycie w zawodach szkolnych nie mniej niż 50 % + 1 możliwych do zdobycia punktów. 

Zawodnicy mieli do rozwiązania problem informatyczny lub problem optymalizacyjny, a następnie dwa spośród trzech zadań w uprzednio wybranych grupach tematycznych: elektryczno-elektronicznej i mechaniczno-budowlanej.

Najlepsi zawodnicy spotkają się w dniach 7 – 9 kwietnia 2017 r. we Wrocławiu, gdzie wezmą udział w ogólnopolskich zawodach finałowych, których stawką będzie zaszczytny tytuł laureata OWT i prawo wstępu bez egzaminów na wybraną uczelnię techniczną.

Olimpiada Wiedzy Technicznej jest rozgrywana od 1974 r. na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jej organizatorem jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

Więcej o OWT na stronie www.owt.edu.pl

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt