MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Jak często odczuwa się potrzebę zmiany? Ile razy noworoczne postanowienia spełzały na niczym? W jaki sposób sprawić, aby w końcu się udało? Takie pytania zadają sobie nie tylko dorośli. Dla dzieci i młodzieży pożegnanie starego i powitanie nowego roku to także wyjątkowy czas. Właśnie dla nich skierowane są działania, które rozpoczęły się 22 grudnia i będą trwały prawie do końca stycznia 2017!

„Poukładaj sobie w głowie na Nowy Rok!” to internetowa kampania społeczna skierowana do dzieci i młodzieży, której zadaniem jest zwrócenie uwagi na dbałość o higienę psychiczną tejże grupy. Przełom roku stanowi doskonały pretekst do podjęcia tematu zmiany i porządkowania, ponieważ to właśnie młodzi ludzi podchodzą z ekscytacją do nadchodzącego czasu Świąt Bożego Narodzenia, a następnie Sylwestra, wiążąc z Nowym Rokiem wielkie nadzieje.

Na co dzień szkolimy nauczycieli i edukatorów, którzy z jednej strony opowiadają o dobrych praktykach, jakie możliwe są dzięki współczesnym metodom nabywania wiedzy tj. programy edukacyjne, aplikacje, tablety czy możliwości interaktywne. Bardzo często pojawia się jednak kwestia związana z nauczaniem dzieci i młodzieży zachowania odpowiedniego balansu we współczesnym świecie, aby ten tablet był traktowany jako narzędzie, a nie najlepszy przyjaciel. Dlatego zdecydowałyśmy się na start pilotażowej edycji „Poukładaj sobie w głowie na Nowy Rok!”, podczas której będziemy w pozytywny i lekki sposób komunikować uczniom codzienne sposoby na dobre zdrowie dla...głowy! – uzasadniają organizatorki kampanii.

Kampania „Poukładaj sobie w głowie na Nowy Rok!” ma charakter internetowej akcji społecznej.  Za pomocą przystępnych treści publikowanych w społecznościowych kanałach komunikacji najczęściej odwiedzanych przez dzieci i młodzież, organizatorzy chcą zachęcać do zmiany nawyków i zdrowych postanowień... na nowy rok 2017! Akcji towarzyszyć będzie promocja spotu video z udziałem gwiazdy (która jeszcze na moment pozostaje tajemnicą), wsparcie młodzieżowych YouTuberów oraz liczne konkursy z nagrodami dla uczniów

Program kierowany jest do młodzieży 4-6 klasa szkoły podstawowej, szkół gimnazjalnych i pozagimnazjalnych. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Organizatorem kampanii „Poukładaj sobie w głowie na Nowy Rok!” jest Instytut Edukacji Pozytywnej, który zmienia sposób myślenia o edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych.

Opiekę merytoryczną nad kampanią objął portal Zdrowa Głowa , a patronat medialny przyznały magazyny Victor i Perspektywy.

SZCZEGÓŁY:

www: https://www.facebook.com/events/1200910069996475/

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt