MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Już wkrótce spełnią się wyjątkowe plany naukowe trojga nastoletnich, wybitnie uzdolnionych naukowców. Aleksandra Janowska, Michał Bączyk i Maksymilian Głowacki – laureaci 1. edycji programu ADAMED SmartUP – otrzymali od Fundacji Grupy Adamed stypendium na studia wyższe i dalszy rozwój naukowy w wysokości 40 tysięcy złotych. Zwycięzcy podkreślili, że pieniądze przeznaczą na zdobywanie wiedzy oraz prowadzenie własnych badań.

Nazwiska stypendystów ogłoszono 20 grudnia br. podczas uroczystości, w której obok laureatów i ich rodzin udział wzięli Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego – dr Piotr Dardziński oraz przedstawiciele Rady Naukowej Programu ADAMED SmartUP i Fundacji Grupy Adamed.

Aleksandra i Maksymilian pochodzą z Warszawy, a Michał z Ostrowi Mazowieckiej. Wszyscy są laureatami wielu polskich i międzynarodowych konkursów oraz olimpiad związanych z naukami ścisłymi i przyrodniczymi. W 2014 roku wzięli udział w pierwszej edycji programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP, którego celem jest wsparcie pasji naukowych uczniów szkół ponadpodstawowych. Cała trójka pomyślnie przeszła eliminacje i znalazła się najpierw wśród uczestników innowacyjnego obozu naukowego, a później w gronie dziesięciorga laureatów konkursu.

Wszyscy laureaci otrzymali 10-miesięczne, profesjonalne wsparcie naukowe od światowej klasy specjalistów w swoich dziedzinach.  Co najważniejsze, zakres merytoryczny, forma i sposób konsultacji edukacyjnych były dopasowane do konkretnych potrzeb każdego ze zwycięzców programu. W ich ramach Aleksandra Janowska otrzymała wsparcie w przygotowaniu do Olimpiady Biologicznej – zarówno do etapu ogólnopolskiego, jak i międzynarodowego. Ponadto uczestniczyła w zajęciach z języka niemieckiego i chemii, odbyła staż w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej oraz wzięła udział w London International Youth Science Forum. W tej konferencji uczestniczył również Maksymilian Głowacki. Poza tym skorzystał on z zajęć przedmiotowych z chemii, fizyki, języka polskiego i angielskiego oraz z warsztatów naukowych w CERN – Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych. Eksperci współpracujący z Fundacją Grupy Adamed pomogli mu także w aplikacji na studia na University of Cambridge. Takie wsparcie otrzymał również Michał Bączyk. W ich zakresie uczestniczył w Oxbridge Preparation Weekend w Anglii. Dodatkowo Michał wziął udział w zajęciach przedmiotowych z matematyki i języka angielskiego, a także otrzymał pomoc w przygotowaniach do egzaminu STEP (Sixth Term Examination Paper).

- ADAMED SmartUP wiele zmienił w moim życiu, mam mnóstwo nowych przyjaciół, a poza tym zostałam zmotywowana do nauki, rozwijania się i szukania nowych możliwości realizacji marzeń. Pasjonuję się  biologią, dlatego większość zajęć, na które uczęszczałam w ramach konsultacji edukacyjnych, była związana z tym przedmiotem. Dzięki wsparciu mentorskiemu udało mi się zdobyć brązowy medal na międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Hanoi w Wietnamie. Stypendium naukowe przeznaczę na dalsze pogłębianie wiedzy  – mówi Aleksandra Janowska, stypendystka programu ADAMED SmartUP.

- Jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy poznać pełnych pasji, zapału oraz mających wizję swojej naukowej kariery młodych ludzi. Wasze sukcesy są dowodem na to, że wiek nie ogranicza i mając kilkanaście lat można zmieniać świat. Wystarczy jedynie chcieć. Pamiętajcie, aby stale się rozwijać, pracować nad sobą i doskonalić swoje umiejętności – mówiła podczas uroczystości dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Prezes Fundacji Grupy Adamed.

ADAMED SmartUP to program edukacyjny, który wystartował jesienią 2014 roku. Do udziału w nim od tego czasu zarejestrowało się blisko 15 tysięcy uczniów. Wszyscy mogli wziąć udział w wyjątkowych eliminacjach, których częścią były naukowe gry i zagadki, odbywające się w wirtualnej rzeczywistości. 100 najlepszych uczestniczyło w  dwóch obozach naukowych, podczas których mieli możliwość rozwijać swoje pasje pod okiem najlepszych specjalistów. Co roku program wyłania też 10 laureatów, którzy otrzymują wielomiesięczne wsparcie naukowe w postaci indywidulanych konsultacji edukacyjnych. Z tej grupy wybierani są stypendyści programu.

Obecnie trwa trzecia edycja ADAMED SmartUP. Wszyscy uczniowie w wieku od 15 do 19 lat mogą do 15 stycznia 2017 r. zarejestrować się na stronie www.adamedsmartup.pl

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt