MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


150 studentów z 63 krajów wzięło udział w konferencji z kierownictwem czołowych przedsiębiorstw w Danii. Duńskim firmom zależy na ściąganiu utalentowanych młodych ludzi z całego świata. 

Wojciech Michalak wraz z innymi członkami ekskluzywnej grupy Youth Goodwill Ambassador, miał szansę spotkać się z kierownictwem czołowych duńskich przedsiębiorstw, poznać możliwości zawodowe jakie oferuje Dania, a także wymienić doświadczenia ze 150 innymi studentami z 63 państw. Konferencja odbyła się 12 grudnia w siedzibie firmy Arla, która jest czwartym największym przedsiębiorstwem przemysłu mleczarskiego na świecie.

Młode talenty zebrane na konferencji miały okazje dyskusji z kierownictwem firm takich jak Arla, Maersk, momondo, COWI, Unity Technologies czy Systematic. Jednym z nich był oleśniczanin, Wojciech Michalak, który  studiuje bioinformatykę na Uniwersytecie Południowej Danii w Odense.

- Uczestnictwo w Konferencji Talent 2016 było niesamowitym doświadczeniem, spotkałem tam wiele bardzo ciekawych, pomysłowych osób, miałem okazje rozmowy z członkami zarządu największych duńskich firm. To wydarzenie pokazało mi szczególną cechę kontaktów biznesowych w Danii, ich płaską struktur: student i prezes ogromnego koncernu rozmawiają ze sobą jak równy z równym, wymieniają się opiniami i każdy, nawet na początku swojej drogi zawodowej traktowany jest jako wartościowy kandydat – wspomina Wojciech.

Wojciech należy do programu Youth Goodwill Ambassadors of Denmark, którego celem jest rozwój osobisty i zawodowy międzynarodowych talentów studiujących w Danii. Od 2012 roku grupa ta zrzesza ponad 800 młodych fachowców z różnych dziedzin, tworzy sieć kontaktów, która pozwala na realizacje międzynarodowych projektów, oferuje także pomoc w rozszerzeniu możliwości zatrudnienia w Danii w trakcie studiów i po nich.

Duńskie przedsiębiorstwa obecne na Konferencji Talent 2016 12 są zainteresowane poznawaniem międzynarodowych studentów.  - Jesteśmy firmami na rynku globalnym, dlatego potrzebujemy osób, które patrzą na biznes w szerokiej, światowej perspektywie i chcą robić karierę w międzynarodowym środowisku – mówi Natalie Knight, dyrektor finansowy Arla.

Dlaczego organizować wydarzenia łączące studentów z duńskimi przedsiębiorstwami? - Wysoko wykwalifikowani międzynarodowi pracownicy są pożądani, firmy wręcz się o nich biją. Region Kopenhagi i cała Dania są atrakcyjnym i znanym z innowacyjnego podejścia do biznesu rynkiem międzynarodowym. Cenione są nasze wartości i jakość życia, lecz jesteśmy małym krajem, który musi być aktywny by konkurować z innymi gospodarkami – mówi Claus Lønborg, dyrektor generalny Copenhagen Capacity, przedsiębiorstwa, które wyławia międzynarodowe talenty na duńskim rynku pracy.

Program Youth Goodwill Ambassador of Denmark został ufundowany przez Copenhagen Capacity we współpracy z Copenhagen Goodwill Ambassador Corps i 8 duńskimi uniwersytetami.

 

Jeżeli chciałbyś/chciałabyś dowiedzieć się więcej na temat studiów w Danii, skontaktuj się z Wojciechem Michalakiem przez email – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt